Podgląd pojedynczego posta
Stary 16.03.2020, 11:56   #14554
DarkSlide97
Kiedyś to było
 
Avatar użytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,912
DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Cieszę sie że sie zgadzamy.


Cytat:
Kiedyś założyłem na firmowym komputerze firmowy adres gmail (komputerze, na którym nigdy nie logowaliśmy się na własne konta, od tego jest zupełnie inny, poza tym ja mam komputer i nie logowałem się z żadnego kompa w pracy nigdy) i zaraz po włączeniu zasugerował mi z chirurgiczną precyzją dane typu "osoby, które mogę znać" (moi znajomi, znajomi zmiennika) itp. Logowanie z tego samego IP z innego kompa, używanie firmowego WiFi, ta sama pozycja na GPS - wystarczyło aż nadto
Czyli żeby maksymalnie ograniczyć inwigilacje potrzebne są:

1. Stara Nokia kupiona na giełdzie i starter ukraiński czy czeski lub zarejestrowany na pana kierownika spod sklepu. Telefon podstawowy do rozmów i SMSów.
2. Konto na FB (jeśli ktoś już musi mieć) na fałszywe dane, nie dodawać znajomych ani nie lajkować profili, gadać tylko o bzdurach typu grupa na uczelni czy coś takiego.
3. VPN wykupiony i włączony w większości przypadków(poza sprawdzaniem służbowych/oficjalnych maili i operacjami bankowymi czy innymi miejscami gdzie podajemy swoje dane) z serwerem w jakimś mniejszym kraju, zablokowane skrypty na stronach, wtyczki Facebooka itp.
4. Osobny "oficjalny" adres typu imię i nazwisko, osobny do prywatnej korespondencji, do rejestracji używać tylko tymczasowych. Oficjalny adres sprawdzać tylko bez VPNa żeby nie było korelacji.
5. Płatność tylko gotówką (poza miejscami gdzie się nie da typu niektóre biletomaty) i kupowanie tylko papierowych biletów.
6. uBlock Origin i Ghostery na stałe w przeglądarce.


Z tego wszystkiego trudno byłoby dla mnie zrezygnować ze smartfona, bo jednak jego możliwości i wygoda jaką daje są czasem nieocenione. Reszta jest do zrobienia - zazwyczaj płacę tylko gotówką, kartą w jakiś skrajnych przypadkach, adresów mailowych mam kilka (niestety na gmailu), nie mam VPNa (lecz zamierzam kupić), i papierowe bilety tu gdzie mieszkam sa totalnie nieopłacalne. Ale akurat informacja że mam wykupiony miesięczny nic nie daje, bo większość ludzi ma je wykupione.


Podsumowując, musiałbym zmienić maila, kupić VPN i starter oraz starą Nokię (to akurat najmniejszy problem). Gorzej będzie jak zlikwidują gotówkę Wtedy będzie trzeba kombinować czym ją zastąpić.
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN

Ostatnio zmieniany przez DarkSlide97 : 16.03.2020 o godz. 12:07
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytując ten post