Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.04.2020, 14:40   #1
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,457
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Zapychający się folder TEMP w Windows10 - ciągłe nadpisywanie dzienników zdarzeń

Witajcie... widzę że na innych forach mądrych niema, a właściwie jak się problem dotyka czegoś głębszego aniżeli kolor myszki i klawiatury czy za***istości procka albo karty graficznej to znawców i speców nie ma.


Mam problem, brat podesłał mi laptopa z Windows 10 i nie mogę tak łatwo ogarnąć tematu a chcąc uniknąć reinstalację bo to nie jest gwarant trwałego rozwiązania problemu. Ehhh ... nigdy nie byłem entuzjastą tego OS, a teraz tym bardziej mam awersję.


CO SIĘ DZIEJE ?
Partycja systemowa to blisko 250GB. Ogólnikowo powinno być na spokojnie dostępne jakieś 150 GB wolnej przestrzeni jednakże usługi systemu Windows zapychają folder c:\Windows\Temp

Zdążyłem wydedukować że tworzone są pliki dziennika zdarzeń, powiązane z usługą systemową Windows Store (proces wsappx) i nie bardzo wiem jak powstrzymać to szaleństwo tworzenia dziwnych dzienników o rozszerzeniu *.evtx o raczej stałej wielkości do 20 548 KB

-screenshot_1.jpg

-screenshot_2.jpg

Prześledziłem już kilka rozwiązań i żadne nie przynosi efektu. Tak jakby jakaś usługa miała awarie i wpadła w petlę przez co system cały czas raportuje :c zytaj::czy taj:...

Żeby szatański pomiot windows 10 wystartował muszę pilnować by było coś miejsca na C:\


Ma ktoś z Was doświadczenie z tym OS i miał podobny przypadek?
Próbowałem już wyczyścić pamięć podręczną sklepu Microsoft Store za pomocą sugerowanego wsreset.exe ale nic to nie dało.




Może zrzut z dziennika coś Wam podpowie
-screenshot_3.jpg


[EDIT]
Jedyne co znalazłem w temacie ludzi o podobnym problemie... rozwiązanie mnie rozwaliło

https://www.reddit.com/r/techsupport...00_of_c_drive/

Ostatnio zmieniany przez KaiQ : 17.04.2020 o godz. 15:03
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online