Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.06.2020, 22:49   #1
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,458
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Wymiana napędu w konsoli Xbox360 - nie uruchamia gier a odtwarzacz DVD

Tak jak w temacie. Gdzieś dorwałem niemal w pełni sprawną konsolę Xbox 360 w którym padnięty był napęd DVD, to znaczy te gry które włożyłem, wczytywały się wieki i pokazywało się zaledwie logo, lub pierwsze klatki ładującego się intro.
Dorwałem drugą konsolę z RROD też w wersji SLIM, z której przełożyłem lepszy wiatrak oraz napęd DVD. Złożyłem ustrojstwa i ku mojemu zaskoczeniu konsola z wmontowanym nowym napędem uruchomiła się po pierwsze ciszej, a po drugie zaskoczyła mnie sposobem odtwarzania płyt.

Na pierwszy ogień włożyłem jakąś grę ze starszego Xboxa z nadzieją że sprawdzę tryb kompatybilności, a tutaj przygotowała mnie ładna animacja starego Xboxa i informacja bym włożył sobie tę płytę do... konsoli xbox.

Pomyślałem, no cóż... tryb kompatybilności ma ograniczoną listę działających tytułów więc lepiej sprawdzić normalną grę na Xbox 360. Jak pomyślałem tak zrobiłem i ku mojemu zaskoczeniu pokazało się ponownie menu od odtwarzacza DVD w konsoli i informacja bym sobie tę grę włożył do konsoli Xbox 360...


Jak to się ma z tymi konsolami? Czy dobrze rozumiem że każdy Xbox ma jakieś klucze zaszyte w konsoli i ta sobie sprawdza podczas uruchomienia gry czy się klucze dostępu zgadzają (Pomiędzy zainstalowanym firmware konsoli a oryginalnie zamontowanymi podzespołami) by dalej uruchomić content i czy mogę te "naprawy" zrobić na nieprzerobionym sprzęcie?


Możecie mi coś doradzić, co mogę zrobić? Konsolę chcę przygotować na sprzedaż, a nie chcę kogoś żenić z niedziałającym sprzętem.
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online