Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.06.2020, 15:41   #11
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,455
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
Heh no nie rozumiesz, dane kalibracyjne sa w chipie i jesli sie za bardzo nie zgadzaja nie bedzie ci to dzialac, jedyna opcja to powrot do wszystkiego przed twoim grzebaniem pomiar mocy lasera miernikiem proba podkrecenia jak nie dziala wtedy wymieniamy LASER a nie plytke bo sanki tez sa ustawiane wzgledem plyty/lasera, jesli nie dziala wiec wtedy zostaje wymiana lasera na nowy a nie ogladanie bzdurnych filmikow na yt !!!
Na logikę sugerowałem się takimi podmianami jak w dyskach twardych, gdzie można spokojnie podmienić taką samą elektronikę przy zachowaniu tego samego modelu HDD. Tutaj jak widzę jest pod górkę.

Nie stanowi dla mnie problemu przelutowanie wszystkiego do stanu poprzedniego, tylko pytanie jak mam zmierzyć moc lasera i jakim miernikiem to zrobić. Nie bawiłem się w to wcześniej więc potrzebuję bardziej łopatologicznie. Jak już opisałem napędy są można powiedzieć tego samego modelu więc nie powinno być problemu. Od biedy mogę odgrzebać do działań przerobionego Xboxa360 z RGH jeśli to uprości grzebaninę. Domyślam się jednak że i tutaj potrzebne są jakieś magiczne programy i zaklęcia dające dostęp do podmiany kluczy

HMMM...

// Edit 1:

a tak na marginesie... to jak te dane kalibracyjne się mogą nie zgadzać skoro już teraz ten napęd rozpoznaje czy ma w sobie płytę z Xbox czy może płytę z Xbox360. Z ciekawości sprawdzę czy odtworzy film w DVD. Jeśli tak to Twoja informacje o danych kalibracyjnych mogą się trochę nie sprawdzić. Przynajmniej w tym przypadku

// Edit 2:
Sprawdziłem i film na DVD poszedł bez problemu. Sądzę że tutaj problemem jest gdzieś zakopany klucz do napędu aczkolwiek zastanawia mnie gdzie on może być zaszyty. Mogę podmienić ponownie te płytki PCB z napędów DVD tylko chciał bym wiedzieć czy to przyniesie jakiś skutek i jak się zabrać do kalibrowania lasera.

Ostatnio zmieniany przez KaiQ : 14.06.2020 o godz. 16:36
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post