Podgląd pojedynczego posta
Stary 17.06.2020, 21:45   #24
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,456
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
Na moje oko masz 2 lasery martwe , podkreciles juz moc lasera ?
Chyba mi zabrakło mojej upartości i zawziętości w tym temacie, a może wyczerpałem limit czasu i ochoty ożywienia czegoś z czego i tak ja nie będę korzystał. Fakty są takie że ilość kombinacji jaką zastosowałem i namiętności z jaką rozkręcałem i przekładałem moduły powinien już na wstępie budzić uznanie (że mi się chciało...)
Suma summarum napęd nie działa tak jak bym chciał bo najwidoczniej brakuje kalibracji bo wczytuje oryginały ale napęd mimo zmienionego lasera nadal nie radzi sobie z wczytywaniem danych z gier (choć menu mi się wczytało).

Ostatecznie płytka PCB oraz moduł lasera został przełożony nawet do drugiego napędu (podmiana) ze względu na zauważalnie lepszy stan całości oraz tego jak pracowała tacka. Nie będę się tutaj zagłębiał w szczegóły, ale wyszło tak że już skręcony poprawnie napęd wcale nie odczytywał płyt bo mechanizm opuszczający głowicę talerza był zablokowany przez co płyta PCB blokowała swobodne poruszanie się lasera po wnętrzu napędu wzdłuż prowadnic.

Nie mogłem się zgodzić by napęd w konsoli z RROD mógł być padnięty bo mam pewność że to ja pierwszy rozkręcałem truposza. To musiał by być nie wiem jaki przypadek by komuś padł napęd DVD po czym nie grając w gry doprowadził do przegrzania konsoli i takiej awarii by konsola już nie wstała. Przy pierwszej podmianie napęd do podmiany dość szybko reagował na nośniki.. owszem gier nie odtwarzał, ale było widać że konsola się poprawnie i bez opóźnień komunikuje z DVD.

Konsole wystawię tak jak jest... przyznaje że nie wiem jak i z czym pod ręką kalibrować ten napęd (multimetr mam, ale pytanie skąd odczytywać parametry i jak je modyfikować). Dla czystej edukacyjnej wiedzy dla potomnych może i warto to by było dotknąć ale mam wiele innych zaległych tematów w kolejce. Gdybym wiedział dokładnie jak, a nie wróżył z fusów z obawą że mogę bardziej popsuć, mogło by być inaczej.

Obecnie konsola dostatecznie szybko odczytuje muzykę audio oraz filmy na DVD, niestety gry wczytują się dłuższą chwilę (przynajmniej nie widzę komunikatu by grę włożoną do X360 zgodnie z zaleceniem wyświetlanym na ekranie, włożyć do konsoli Xbox360 )
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post