Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.06.2020, 21:05   #1
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
TP-LINK HA100 odbiornik muzyczny Bluetooth

Pobawiłem się odbiornikiem muzycznym Bluetooth TP-LINK HA100, strona producenta. Służy to do przesyłania dźwięku bezprzewodowo do naszego systemu audio. Cena 80-90 zł.

TP-LINK HA100 odbiornik muzyczny Bluetooth-2.jpg

Jeśli ktoś ma starą wieżę i zepsuło się już w niej wszystko poza radiem, można dać jej nowe życie

Urządzenie podłączamy do zestawu muzycznego za pomocą wtyków chinch, HA100 ma wtyk mały jack i zasilanie 5V z dodanego zasilacza - microUSB.

TP-LINK HA100 odbiornik muzyczny Bluetooth-1.jpg

Łączymy się poprzez bluetooth, jest również NFC (nie testowałem). Brak sparowania sygnalizuje białe światełko, sparowanie niebieskie.

Wszystko działa bardzo szybko i sprawnie, możemy sparować do 8 różnych urządzeń, ja mam przykładowo komputer, telefon i tablet. Naturalnie jak jedno przesyła dźwięk z drugiego nic nie słychać, trzeba wyłączyć to pierwsze.

Moje dotychczasowe doświadczenia z przesyłaniem dźwięku po bluetooth były wyłącznie negatywne. Zawsze jakość dźwięku była marna, słychać było szumy i inne zakłócenia. HA100 w końcu odmienił sytuację. Dźwięk jest bardzo dobry, niemal nie do odróżnienia od przesyłu po kablu. Odsłuchu dokonałem na monitorach M-Audio BX5 i słuchawkach Superlux HD681. Bezstratny plik testowy porównywałem z tym po przejściu przez HA100 i ponownemu samplowaniu na komputer w standardzie Audio-CD 44,1kHz/16bit. Jedynie na słuchawkach dźwięk po przejściu przez HA100 wydawał minialnie inny, ale jest to niezwykle subtelna zmiana, którą nawet trudno opisać i nie można jej nawet uznać za gorszą jakość.


Mój mini-test:

ZALETY
- kompaktowe rozmiary, ładny design
- bezproblemowe i szybki łączenie z urządzeniami po bluetooth
- możliwość sparowania do 8 różnych urządzeń
- stabilne połączenie bez przerw
- BARDZO DOBRA jakość generowanego dźwięku
- przyzwoita jakość wykonania urządzenia
- niska cena

WADY:
- słabej jakoś kabel jack-chinch w zestawie
- nieco mała moc wyjściowa z urządzenia, trzeba podgłośnić wzmacniacz
- teoretycznie z urządzeniem może połączyć się ktoś niepowołany, nie ma żadnych zabezpieczeń połączenia

Polecam !
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online