Podgląd pojedynczego posta
Stary 28.06.2020, 22:20   #18
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,458
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Instrukcja jest OK. Generalne rzeczy prowadzą po kolei i tak będę też robił. Nie chcę jednak tego uwalić a doszły mi dwie dodatkowe rzeczy do zrobienia... po pierwsze do wymiany jeden kondensator w jednej z konsol a po drugie to przed montażem chipa (co będę robił u kolegi ze względu na brak obecnie maty antystatycznej, opasek i paru innych raczej znaczących drobiazgów, myślę też wywalić kondensatory śmierci - te od daty, a jak będzie możliwa/bezpieczniejsza opcja to się zamontuje bateryjki wymienne R2032)

Mam tutaj jednak dodatkowe pytania ze względu na to że trochę eksperymentuję i się nazwijmy dokształcam w temacie.
Xbox_2 ma zapewne zrobionego TSOP'a ponieważ (i tutaj moje spostrzeżenia/wnioski):
+ Zamontowany dysko o pojemności 320GB co raczej nie jest możliwe przy nie zmienionym BIOS-ie,
+ Dashboard z XBMC, gdzie informacja o HDD to niezablokowany
+ Podczas rozruchu konsoli i pod Logo XBOX widnieje napis Xecuter2 choć żadnego chipa w konsoli nie widzę,

... i teraz...

- czy to nie jest tak że ta konsola z podmienionym (pustym) dyskem HDD powinna mi wczytać bez niczego płytę DVD z HeXen lub AIO najpierw, to znaczy "zbootować" z niej?? (Obecnie przy wcześniejszym dysku z XBMC płyta z HeXen się wczytuje, ale miałem nadzieję potestować możliwości tych narzędzi bez uszkadzania obecnego dashboardu etc).
Oczywiście mogę to ominąć robiąc posektorowego klona HDD i eksperymentować na kopii, ale z tego co się doczytałem to przy TSOP konsola powinna najpierw bootować z nośników CD/DVD.

Mam tutaj obawy co do słuszności takich możliwości jeśli się odnieść do: @misozol "Zawsze ale to zawsze jak sie tylko da robimy tsop w pierwszej kolejnosci zanim cokolwiek zaczniemy grzebac bo sie da latwo postawic konsole do zycia przy pomocy Hexen/AIO"

W świetle tego, że mi nie wczytuje przy podmienionym dysku płyty z AIO/HeXen jest taka możliwość, że tutaj jest jakiś dziwny softmod, który tak na prawdę niewiele mi daje i muszę faktycznie najpierw Chip > podmiana HDD > TSOP... i wtedy to będzie działać jak należy?

Ostatnio zmieniany przez KaiQ : 28.06.2020 o godz. 22:26
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post