Podgląd pojedynczego posta
Stary 08.07.2020, 22:23   #3
M@X
Get a Mac!
 
Avatar użytkownika M@X
 
Data rejestracji: 18.04.2003
Posty: 10,547
M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>M@X jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
1.Gotówką zapłacisz (prawie) wszędzie, od bazaru przez sklepik osiedlowy aż po galerię handlową. Odbiór osobisty na OLX, składanie się wśród znajomych na cokolwiek, napiwki, prezenty na urodziny/chrzty/komunie - to tylko niektóre sytuacje gdzie gotówka jest niezastapiona.
Bazar jest w moim mieście jeden, ale nie byłem na nim chyba od ponad dekady. Sklepy osiedlowe akceptują płatność kartą/telefonem, bo by umarły (sam znam dwa które się przewróciły bo uparcie nie zakupiły terminala). Do napiwków mam zawsze te wypłacone kilka stow w miesiącu.

Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
2.Nikt nie wie kiedy, komu, ile i za co płacisz (chyba że w pobliżu są kamery) co pozwala na anonimowe płatności w dowolnej kwocie za cokolwiek zechcesz
A masz coś do ukrycia? Bo ja za wszystko płacę telefonem i nie mam problemu z tym czy ktoś sprawdzi, że robiłem zakupy w Lidlu, zapłaciłem ubezpieczenie samochodu, zatankowałem go czy odebrałem paczkę za którą zapłaciłem BLIKiem.

Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
3.Konto można zablokować - gotówki nikt zdalnie z portfela nie zabierze. Nawet jak trzymasz wypłatę na koncie, to parę banknotów warto w portfelu mieć na wszelki wypadek. Ważne tylko żeby go pilnować
Gotówkę można unieważnić w momencie. Dekretem. A patrząc na podpisujący w nocy ustawy PIS, możesz zasnąć z działająca gotówka, a obudzić sie z nic nie warto plikiem celulozy pod poduszką.

Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
4.Płacąc gotówką od razu widzisz ile wydajesz, bo realna rzecz znika z portfela. Co skłania do oszczędności i rozsądnego zarządzania pieniędzmi.
Wręcz przeciwnie. Miałem gotówkę w portfelu to wydawałem odruchowo. A w aplikacji mBanku mam analizy wydatków, kategorie tego na co wydaje i ładny suwak, który robi się czerwony, gdy za dużo wydaję.

Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
5.Gotówką rozliczały się największe tuzy półświatka, ludzie których było stać. Telefonem płacą głównie biedni studenci socjologii czy inni hipsterzy na utrzymaniu rodziców. Widok wielkiego pliku banknotów robi większe wrażenie niż jakaś karta czy bieda-Xiaomi z Android Pay Jak chcesz chwalić się bogactwem, to gotówka jest od tego wręcz stworzona.
Bez komentarza.
__________________
"Android to syfiasty, zabugowany, irytujący, zaprojektowany przez idiotów,
lagujący, udający otwarty i wolny system." - sobrus

Hosting na świetnych warunkach z rewelacyjnym wsparciem:
M@X jest offline   Odpowiedz cytując ten post