Podgl±d pojedynczego posta
Stary 09.07.2020, 15:58   #8
DarkSlide97
Kiedy¶ to by³o
 
Avatar u¿ytkownika DarkSlide97
 
Data rejestracji: 17.11.2013
Posty: 1,911
DarkSlide97 wyró¿nia siê na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyró¿nia siê na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyró¿nia siê na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyró¿nia siê na forum <450 - 549 pkt>DarkSlide97 wyró¿nia siê na forum <450 - 549 pkt>
@ M@X

Cytat:
Bazar jest w moim mieście jeden, ale nie byłem na nim chyba od ponad dekady. Sklepy osiedlowe akceptują płatność kartą/telefonem, bo by umarły (sam znam dwa które się przewróciły bo uparcie nie zakupiły terminala). Do napiwków mam zawsze te wypłacone kilka stow w miesiącu.
Tym się różnimy - ja na bazarach czy giełdzie jestem co parę dni, na giełdę czasami jadę z przyzwyczajenia, nawet jak chcę niczego kupić Tak jak już pisałem kiedyś - zdecydowanie wolę klimat bazaru niż centrum handlowego.

Większość sklepików obsługuje karty ale często np. od 10zł (chyba tylko po to żeby mieć drobne na wydanie - swoją drogą raz na jakiś czas robię dobry uczynek i oddaję kasjerce wszystkie grosze z portfela, zawsze się cieszą ) BTW fajną masz pracę jak wydajesz kilkaset miesięcznie na same napiwki

Cytat:
A masz coś do ukrycia? Bo ja za wszystko płacę telefonem i nie mam problemu z tym czy ktoś sprawdzi, że robiłem zakupy w Lidlu, zapłaciłem ubezpieczenie samochodu, zatankowałem go czy odebrałem paczkę za którą zapłaciłem BLIKiem.
Tutaj nie chodzi o to, czy mam coś do ukrycia, tylko że każdy człowiek ma prawo do prywatności. Nieważne że kupiłem sobie wczoraj Monte, kefir i dwa piwa - ważne że to co, gdzie i od kogo kupuję jest tylko i wyłącznie moją sprawą i nie chcę żeby ktokolwiek o tym wiedział a już na pewno nie bank/państwo.


Cytat:
Gotówkę można unieważnić w momencie. Dekretem. A patrząc na podpisujący w nocy ustawy PIS, możesz zasnąć z działająca gotówka, a obudzić sie z nic nie warto plikiem celulozy pod poduszką.
Chodziło mi bardziej o zablokowanie konta np. przez US (zwłaszcza jak ktoś ma firmę). Bez gotówki jesteś w czarnej dupie, bo nawet chleba nie kupisz.


Cytat:
Wręcz przeciwnie. Miałem gotówkę w portfelu to wydawałem odruchowo. A w aplikacji mBanku mam analizy wydatków, kategorie tego na co wydaje i ładny suwak, który robi się czerwony, gdy za dużo wydaję.
Kiedyś miałem taki okres płacenia za wszystko kartą, bo wygodnie. Wychodzę z domu to kawka w kawiarni, potem jakieś lody, drożdżówka, codziennie Subway, piwko w barze... Potem wszedłem na konto i zobaczyłem ile na to wszystko poszło. Fajny telefon można sobie za tyle kupić Nie mówiąc już o przypadku kiedy płaciłem kartą dopóki nie wywaliło odmowy, po wejściu na konto okazało się że wydałem całą kasę która tam była, wskoczył mi debet i przepuściłem cały ten debet


Od tych dwóch przypadków płacę praktycznie tylko gotówką, bo przyłożenie karty to pikuś, ale pożegnanie się z kolejnym banknotem jednak jest cięższe. Nawet czasem potrafię liczyć drobne żeby nie ruszyć kolejnego banknotu, taki efekt psychologiczny


Cytat:
A ja się właśnie zastanawiam nad tym piątym punktem
To dla beki oczywiście. Choć śmieszą mnie płatności telefonem, a teraz nawet zegarkiem. Co będzie następne, płatność ubraniami, np. majtki z NFC?

@Jarson


Cytat:
Oczywiście wada dla państwa, również dla banków, ale też choćby dla ojca, którego syn ma zwyczaj kupowania narkotyków. Albo dla matki z zasądzonymi alimentami na dzieci, której były mąż nie płaci nic, bo pracuje na czarno i oficjalnie nie posiada żadnych dochodów.
Państwo to tylko chciałoby położyć łapę na oszczędnościach ludzi, a zwłaszcza państwo a nasz rząd na tyle nas dyma, że kantowanie go to tylko odbieranie tego co nasze Narkotyki były, są i będą a likwidacja gotówki przyniosłaby alternatywne formy płatności (np. ciałem ).
Natomiast alimenciarzy powinni dojeżdżać jak najmocniej, jak nie ma to niech wykonuje prace społeczne aż nie odpracuje tych alimentów
__________________
CPU: i7 3770 4Ghz GPU: MSIGTX960 RAM: 16GB DDR3 1600Mhz HDD: Toshiba P300 3TB SSD: ADATA SU650 240GB DVD: LG GH24NS95

DO WHAT YOU WANT BUT THINK ABOUT THE OMEN
DarkSlide97 jest offline   Odpowiedz cytuj±c ten post