Podgląd pojedynczego posta
Stary 12.07.2020, 22:51   #36
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,265
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A jak się przedstawia sprawa obsługi microtików w urządzeniach konsumenckich? Miałem do czynienia jedynie z segmentem profesjonalnym i te modele bez wątpienia są klasą samą w sobie, natomiast zdecydowanie nie należą do urządzeń, które będzie potrafił w pełni wykorzystać, o ile w ogóle obsłużyć przeciętny Kowalski, a i ja średnio lubię przekopywać się przez tony opcji żeby zmienić proste parametry czy reguły sieci.

Pytam również dlatego, że sam powoli (powoli, bo to prawdopodobnie będzie jeszcze nie ten, a dopiero przyszły rok) przymierzam się do całkowitej przebudowy i rozbudowy swojej sieci domowej. Obecnie podobne rzeczy robię u siebie w pracy, przy czym tu nie mam żadnego problemu na czym to oprzeć, bo od początku dysponowaliśmy fajnym sprzętem wybieranym z myślą o dalszej rozbudowie. W domu natomiast nie chcę przesadzać, ale też tym bardziej doprowadzić do sytuacji, w której za kilka lat będę żałował oszczędności. I tu kwestie są dwie - jakie przewody UTP (plus czy w tych samych liniach nie dorzucić światełka na wszelki baardzo przyszłościowy wypadek) oraz jakie urządzenia.

Już na początek w sieci ma pracować obecny NAS, 3 nowe kamery IP połączone przewodowo z rejestratorem i obecne komputery - na to wszystko nie trzeba cudów, ale już podstawowa klasa 100 Mbps na starcie nie wystarczy, natomiast fajnie byłoby, gdyby urządzenia nadal dawały sobie radę za 5 lat, a instalacja za 20.

I na koniec Wam powiem, że to trochę wróżenie z fusów - nie wiadomo, czy za 5 lat cala komunikacja nie będzie się opierała na jednym routerze 5G w domu, łączącym się ze wszystkimi urządzeniami, może poza kamerami, tylko i wyłącznie bezprzewodowo. Już nie mówię o kroku dalej - każde urządzenie z własną kartą SIM i pod egidą jednego konta abonenckiego łączące się z siecią bezpośrednio - przy czym tu mam pełną świadomość, że bajam, gdyż 5G będzie wymagało nie mniej tylko więcej urządzeń dostępowych i router w domu posiadający bezprzewodowe połączenie z najbliższym BTS-em lub wręcz sam pełniący rolę podłączonego do światłowodu lokalnego, "domowego" BTS-a brzmi znacznie bardziej prawdopodobnie.

Póki co jednak zakładam, że przez co najmniej najbliższą dekadę posiadanie w domu infrastruktury na wzór dzisiejszych (część urządzeń bezprzewodowo, ale część wciąż po kablach) będzie miało sens i stąd pytanie co i na czym rozprowadzić
__________________


Ostatnio zmieniany przez Jarson : 12.07.2020 o godz. 22:55
Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post