Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.07.2020, 09:37   #63
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
(...) Przykładowo z tego samego powodu byłem zawsze za droższymi kamerami IP (teraz ceny już się wyrównują, ale jeszcze kilka lat temu różnica była znaczna). Na co dzień również zarządza nimi rejestrator, ale można z każdą połączyć się bezpośrednio, czy rejestrator jest, czy straci zasilanie/spali się po burzy/urządzi strajk głodowy.
w poprzednim domu mialem wlasnie kamery IP po WLAN
w obecnym zdecydowalem sie na IP kablowe z POE
wiec bez rejestratora i tak nie podzialaja (chyba, ze dodatkowo switch POE by sie wstawilo) by uniknac zaklocen na WiFi (w sumie i tak ich w poprzednim nie mialem)
wbrew pozorom nawet sam sprzet jest drozszy do kablowych kamer nie wspominajac juz o koniecznosci rycia kabli wszedzie
i tym samytm ilosc podsieci bezprzewodowych spadla mi z 4 do 3 choc w sumie to z 6 do 5 bo przeciez dwie mam dwuzakresowe

Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
Ja tam juz dawno mam UPS-y powpinane, no jest to niesamowita zaleta, a jak projektujesz dom i madrze pociagniesz instalacje to mozesz postawic jednego/dwa ups-a/y 1500w na tv/routery/dekodery/oswietlenie ledowe etc.
to fakt, wygodne
ja obecnie jestem na etapie podlaczania fotovoltaiki
tu mozna wstawic UPS jeden na caly dom by sie calkowicie uniezaleznic od sieci energetycznej
nie zdecydowalem sie powodow finansowych - jena bateria to 3500 Euro w systemie Viessmana

Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
A nie prosciej tasmote bezposrednio na malince wykonac ze znikomym poborem pradu lub na fritzu ma wbudowana automatyke domowa i dziala jako serwer a jak ci malo to custom soft fritza wspiera praktycznie wszystkie urzadzenia na rynku oraz protokoly no i wszystko w trybie offline nie kozysta z zewnetrznych serwerow a jak chcesz mozesz dodac zaufane urzadzenia paroma kliknieciami po vpn i sterowac z zewnatrz
to rozwizanie ma jeszcze jedna wade dla mnie - trzeba puscic serwer lokalny na jakis zewnetrzny by Google Home mialo dostep do sterowania
dlatego dla mnie to niepotrzebne kombinowanie i puszczanie calosci przez dwa dodatkowe serwery (jeden lokalny na malinie i drugi jakis zewnetrzny by Asystent mial dostep) zamiast jeden co imo zwieksza ryzyko - i tego ze cos padnie i tego, ze pojawi sie podatnosc

Ostatnio zmieniany przez nimal : 14.07.2020 o godz. 09:51
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post