Podgląd pojedynczego posta
Stary 14.07.2020, 14:54   #66
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,266
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal Podgląd Wiadomości
w poprzednim domu mialem wlasnie kamery IP po WLAN
w obecnym zdecydowalem sie na IP kablowe z POE
wiec bez rejestratora i tak nie podzialaja (chyba, ze dodatkowo switch POE by sie wstawilo) by uniknac zaklocen na WiFi (w sumie i tak ich w poprzednim nie mialem)
wbrew pozorom nawet sam sprzet jest drozszy do kablowych kamer nie wspominajac juz o koniecznosci rycia kabli wszedzie
i tym samytm ilosc podsieci bezprzewodowych spadla mi z 4 do 3 choc w sumie to z 6 do 5 bo przeciez dwie mam dwuzakresowe
W moim odczuciu kamery bezprzewodowe właśnie dlatego przegrywają w nowych instalacjach domowych, że i tak potrzebują mieć doprowadzone zasilanie - a co za różnica, czy poprowadzisz 2x 1mm2 czy skrętkę? Insza inszość, jeśli kamera ma być zainstalowana choćby na słupie oświetleniowym, wtedy sytuacja jest inna.

Zasilacz PoE to akurat nie taka droga sprawa, czteroportowy od BCSa to 180 zł. Można oczywiście iść w osobne adaptery i zasilacze i będzie jeszcze taniej, ale to już jest fuszerka (skrzynka rack ma pełnić funkcję reprezantacyjno-choinkową, a nie przypominać piwniczane pudło na niepotrzebne kable )

No i tak się zastanawiam, czy chcąc się włamać nie jest możliwe zakłócenie komunikacji kamer bezprzedowowych... Kablowe jeśli są dobrze ułożone (widzą się wzajemnie itd.) są podatne jedynie na zanik zasilania, a do tego właśnie mamy UPSy.

W kwestię fotowoltaiki nie chcę głębiej wchodzić, tak pokrótce sporo plusów, choć jak to ostatnio sobie rozmawiałem ze znajomym pracownikiem centrali PGE w Zamościu - dopóki nie zaczniemy choćby produkować zielonego wodoru, to wraz ze wzrostem liczby mikroinstalacji ich użyteczność dla systemu elektroenergetycznego będzie sukcesywnie spadać. Dla prosumentów to oczywiście ma sens, choć obawiam się, co będzie za kilka lat skoro zainteresowanie obecnie jest tak duże - czy zasady rozliczania się nie zmienią - i dlatego jeszcze się nie zdecydowałem na własną instalację (a za prąd płacę niemało...)
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post