Podgląd pojedynczego posta
Stary 26.07.2020, 23:41   #27
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,458
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
No! są jakieś małe postępy. Po pierwsze zlutowałem na Xbox_1 (z uwalonym dashboardem) punkty potrzebne dla TSOP, ponadto Pin Header już jest zamontowany i czeka na chip. Przymierzałem Aladdina do headera i jest do wpięcia na siłę ponieważ od dołu mobo kondensator trzeba nagiąć ażeby się dało wpiąć chip. Na chipie ponadto zlutowałem punkty odpowiedzialne za to aby pracował on cały czas. Pozostało mi jeszcze znaleźć punkty na Mobo, które mam połączyć z podpiętym chipem, domyślam się że to nieszczęsny D0 na płycie głównej umieszczony u spodu i oznaczony też na Aladdinie D0 po jego prawicy. (Właściwie nie wiem po co oznaczone są dodatkowe punkty w instrukcji ale pomijam bo widocznie nie mój model płyty).
To co mi pozostanie jak konsola wstanie to przywrócić softmod albo od razu zrobić TSOP jeśli z chipem to będzie bezpośrednio możliwe, odblokowani i podmiana dysku oraz instalacja jakiegoś przyjaznego Dashboardu.

a teraz ciekawostka co do Xbox_2 (ten z Xbox Media Center). Po zagłębieniu w temat i mojej uporczywej ciekawości (która mogła być źródłem serii męczących szczegółowych pytań) odkryłem że zrobiony jest tutaj faktycznie TSOP. Nie wiem czemu wypalona wcześniej płyta z HeXen nie startowała po rozruchu, ale znalazłem zalutowane punkty (no wcześniej zerknąłem za kabelkami, a że ich nie było...)
Miałem sklonowany HDD aby móc się pobawić płytą HeXen bez obaw że coś uwalę, ale dysk nie startował, a jak się dobrze przyjrzałem dzisiaj to zworkę miałem źle ustawioną bo nadruk gdzie jest CableSelect był odwrotnie naklejony na obudowie przez co wprowadził mnie w błąd. Wszystko ładnie wystartowało, dzięki temu w tej konsoli pozostanie mi już wyłącznie wymiana spuchniętego kondensatora. Nabyłem też przejściówkę dla HDD z IDE na SATA, a to otwiera mi drogę do montażu innego, większego, a tańszego dysku niż dotychczas.

Jeśli o filmiki idzie to ile wersji płyt głównych to tyle też różnic. W drukowanej instrukcji chociażby pin header montowany jest z pominięciem tylko zablokowanej części, w innym natomiast wyciągniętych jest więcej bolców bez tłumaczenia co i dlaczego (choć nie twierdzę że ta wiedza jest do życia potrzebna).


Co istotne, to jeden z programów (nie pamiętam który) ma problem z flashem kości biosu Winbond w konsolach wersji 1.4 bo tutaj są 2 typy kości Winbond, dlatego od razu zalecają flashowanie tej konsoli biosem x2 4983.67 256kb i przy użyciu GentooX Loader. Jak widać nie wszystko jest oczywiste
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post