Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.08.2020, 13:06   #1
okocim85
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 25.08.2020
Posty: 2
okocim85 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Odzyskiwanie danych z dysku HDD

Witam,
Zakupiłem nowy prześny dysk Toshiba MQ01ABD100, S/N 88GDT13LT, 1TB, USB, po roku padł. Miałem tam mnóstwo zdjęć, które koniecznie chciałem odzyskać. Wysłałem więc dysk do profesjonalnej firmy i oto co mi napisali w skrócie:
1) Pierwszy mail:
Weryfikacja uszkodzenia dysku wykazała błędy odczytu głowicy H1 oraz liczne uszkodzenia powierzchni magnetycznej nosnika danych. Dysk był kiedyś zainstalowany w laptopie DELL lub był zainstalowany zewnętrznie w laptopie DELL. Skutkiem tego są liczne uszkodzenia obszaru G-sensor odpowiadający za przeciążenia, wstrząsy lub upadek dysku. Musimy ten dysk otworzyć w komorze laminarnej w celu dokładniejszej diagnozy nosnika. Koszt takiej diagnozy 123 zł brutto


ZAPŁACIŁEM, następnie:


2 Drugi mail:
Wykonaliśmy weryfikację uszkodzenia dysku z oszacowaniem możliwości odzyskania danych.
Typ uszkodzenia: Uszkodzenie mechaniczne nośnika
- uszkodzenie głowicy H2 dysku

- uszkodzenie powierzchni magnetycznej talerzy dysku – drobne rysy
- w związku z powyższymi uszkodzenie logicznej struktury danych
Opis:
Uważamy że jest możliwość odzyskania danych z tego dysku.
W celu odzyskania danych konieczna jest wymiana głowic .
Koszt wykonania zlecenia to 1400 złotych netto + 23% VAT w tym koszt dysku dawcy głowic
Czas wykonania procedury odzyskania danych wyniesie orientacyjnie około 2-4 dni od akceptacji zlecenia.
Odzyskane dane musimy zgrać na inny sprawny dysk który dostarcza klient.
Dysk z którego będziemy odzyskiwać dane zostanie odesłany.


Proszę o poradę, czy dla specjalisty wygląda to normalnie?
Ja mam pewne wątpliwości. Po pierwszy dysk nigdy mi nie spadł; gdy dysk przestał działać leżał sobie spokojnie podłączony do laptopa od kilku miesięcy i działał poprawnie.
A nagle się dowiaduje, że uległ uszkodzeniom mechanicznych… Najpierw napisali w darmowej analizie, że dysk ma błędy odczytu głowicy H1 i liczne uszkodzenia powierzchni magnetycznej.. Potem po zapłacie 123 Zł dowiedziałem się że uszkodzeniu uległa głowica H2 i powtórzenie o uszkodzeniu powierzchni magnetycznej. Czyli za 123 zł dowiedziałem się to co już mi napisali w pierwszej darmowej analizie.
TERAZ PYTANIE: Czy 1700 zł brutto to adekwatna kwota za wymianę głowic w dysku za 200 zł i skopiowanie danych ?
Z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi ***55357;***56842;
Pozdrawiam
Marek
Ps. Firma nazywa

Ostatnio zmieniany przez misiozol : 25.08.2020 o godz. 14:55 Powód: Nazwe firmy zostawmy dla zainteresowanych na PM
okocim85 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online