Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.09.2020, 12:30   #1
Tal-Rash
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Tal-Rash
 
Data rejestracji: 20.06.2003
Lokalizacja: Pobiedziska
Posty: 114
Tal-Rash w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nowy komputer - jaki napęd max 17cm?

Witajcie.
Niestety ze względu na chłodzenie AIO w obudowie nie zmieści mi się mój Pioneer BDR-S09XLT. Ma 18 centymetrów długości to o centymetr za dużo.
Ledwo mogę wcisnąć coś 17 centymetrów, najlepiej byłoby coś o długości szesnastu...
Co mi zostaje?
Myślałem o Asusie BW-16D1HT PRO ale jak juz miałem ja w koszyku zobaczyłem taką opinię:

"Napęd z winy producenta nie jest już "przyszłościowy", ponieważ nie obsługuje poprawnie nośników optycznych firmy CMC Magnetics Corporation Taipei (obecnego właściciela marki Verbatim) tłoczonych od marca 2020 roku. W tłoczniach CMC Magnetics Corporation znajdujących się w kilku krajach produkowane są nośniki optyczne dla większości marek dostępnych na rynku: Verbatim, Emtec, Ridata, Ritek, Kodak, PlexDisc, Optical Quantum, MAG-LAB (jakiś brand Ritek)..., a firma ASUS nie przewiduje aktualizacji firmware tego napędu, twierdząc, iż jest to model już sprzed kilku lat a na rynku dostępne są jeszcze nośniki wyprodukowane przed marcem 2020 roku, poprawną obsługę ma zapewnić dopiero kolejny model, ale czy nowy model w ogóle powstanie, a jeżeli to kiedy, tego nie wiadomo. Bardzo specyficzna polityka, ponieważ nośników nowych serii przybywa i przybywać będzie, i przecież w krótkim czasie będą dostępne wyłącznie one. Najbardziej problemowe są nośniki dwuwarstwowe, czyli DVD 8,5 GB oraz bluray 50 GB. Problem poprawności nagrania dotyczy miejsca zmiany warstwy, nośniki są nagrywane, jednak nie przechodzą weryfikacji nagrania ani nie można ich skopiować po nagraniu żadnym oprogramowaniem - błędne sektory. W przypadku materiału wideo lub audio odtwarzanie jest możliwe, jednak skopiowanie całej zawartości płyty już niemożliwe, w przypadku danych dane znajdujące się na zmianie warstwy najczęściej nawet nie odczytu."

No i teraz już jestem w kropce, wiem że długość napędu jest sporym ograniczeniem ale czy ta opinia ma poparcie w faktach czy jest wymysłem jednego niezadowolonego klienta?
Proszę o poradę...
__________________
Tal-Rash /Rafał S. /GG: 155555 /WWW: http://rash.home.pl
Tal-Rash jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online