Dyskusja: Chromebook
Podgląd pojedynczego posta
Stary 21.09.2020, 08:58   #15
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez misiozol Podgląd Wiadomości
Piszesz i masz manufacturer refurbish 345e https://www.ebay.ie/itm/HP-Elitebook...M/173991207724, do tego bateria nowa i druga w slot bite 12 godzin internetu na stacji roboczej nie nowej ale ciagle stacja robocza odnowiona przez producenta. Po prostu nie chcesz przyjac ze chrome book to stan umyslu, a dla mnie badziew nie wartych tych pieniedzy nie warty polecenia i sie nie zacietrzewiam bo mi to wisi twoja kasa nie moja, i uwazam ze telefon w tych pieniadzach zrobi wiecej niz to badziewie. Generalnie nie mial bym z tym wynalazkiem problemu gdyby kosztowal tyle ile robi czyli jakies 60-90e bo nie oszukujmy sie za te pieniadze co zaplaciles swobodnie mozna kupic dobrego laptopa (nowego) co wytrzyma 12 godzin na bateri, malo tego mozna to zrobic za 2/3 tego co dales za to, co prawda nie bedzie to i5 ale jakis celeron z wielka bateria ot proste ale wykonalne bez problemu
dobra, jest po weekendzie, wiec na spokojnie teraz mogę zająć się pierdołami
wiec przeciwstawiasz nowemu komputerowi urządzenie sprzed... 7 lat
gratuluję, jak nie rozumiesz, że po prostu niektórzy chcą nowy komputer a nie 6 czy 7 letniego grata (nawet przedmuchanego przez serwis i hdd wymieniony na najtańszy i najmniejszy ssd jaki udało im się znaleźć )

ten sprzet nawet jak byl nowy to na baterii trzymal do 3 godzin wg producenta a realnie do poltora
po tylu latach nie masz co marzyc o polowie tej wartosci
nawet jak kupisz "nowa" baterie, bo one nie sa od lat produkowane i kupisz lezaka magazynowego (musze tlumaczyc co sie dzieje z aku po latach?)
co do mocy obliczeniowej - tu masz pecha, bo akurat mam sluzbowego elitebooka8760w, czyli dosc podobnego (ale z 17-calowym monitorem)
przy duzym obciazeniu, np renderingu, oczywiscie przegoni chromebooka z pentium n5000, czyli takiego, jak pokazuje w filmach
ale modelu wyzszego z i3 (Acer CB715, jak kupowalem swojego CB315 to do wyzszego modelu musialbym doplacic 700 PLN w wowczas obowiazujacej promce) nie przegoni
ALE w typowym przegladaniu netu... szybszy jest chromebook
dwa powody - primo optymalizacja, secundo podzespoly sa o prawie dekade nowsze
pamiec - zaproponowany przez ciebie ma 8 GB, moje CB ma 8 GB ale nowszej, szybszej...
ekran - rozdzielczość o polowe niższa w Elitbooku, ciemniejsza i gorsza matryca...
waga - chromebooki są maszynymi ultramobilnymi
wskazany Elitebook nie dosc ze potrzebuje gniazdka a bateria robi za UPS to waży 4 kg - serio ktos to nosi? na codzien?
to komp do postawienia na biurku i pracy
a nie ultrabook

mozna tak wyliczac w nieskonczonosc - tu nie ma cudów - po prostu wiek robi swoje
EliteBook to super maszynka... 7 lat temu (i do wspomnianego postawienia na biórku a nie noszenia)
wtedy kosztował zreszta grupo ponad 10 000 (mój służbowy ponad 12 000 konkretnie)
ale to sprzet komputerowy a nie eksponat muzealny - im starszy tym niestety gorszy

a skoro już chcesz porównywać zabytki i czepiasz się, że Chromebooki są za drogie i powinny kosztować 100e
używki kosztują zdecydowanie mniej https://allegro.pl/listing?string=ch...5-ele-1-2-0717 i nadal oferują pracę przez 8-10 godzin (przykład https://www.youtube.com/watch?v=YrcGcxdX9w8 kompa za 40e)

poza tym na koniec wisienka sam przeciez napisalem ze da sie znalesc stacje robocza w tych pieniadzach
co prawda nie myslalem o jakims zabytku z British Museum a raczej Lenovo na APU od AMD (z uwagi na stosunek moc/cena), ale skoro wyjechales z tym szrotem...
i napisalem wyraznie - KAZDY KOMP MA INNE ZASTOSOWANIA
nie każdy potrzebuje mocy workstation - bo wygodniej sie nosi 1 kg niż 4
niektorzy potrzebuja pracy bez gniazdka przez caly dzien (studenci, osoby w ciaglej podrozy, przedstawiciele...)
zrozumiesz, ze są różne potrzeby i komputery do różnych zastosowań?

więc proponuje wypić kawkę do spokojnego poczytania tegoż forum
a

Ostatnio zmieniany przez nimal : 21.09.2020 o godz. 09:02
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post