Podgląd pojedynczego posta
Stary 07.10.2020, 21:40   #1
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,455
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Wydajna kompresja dużej ilości katalogów do oddzielnych plików

Robię porządki i stworzyłem sobie problem, a właściwie wiem że można pracować wydajniej
Załóżmy że mamy spore biblioteki plików (dla wyobrażenia dowolnie zdjęć, gier, muzyki co komu na myśl przyjdzie) i chcemy aby komputer skompresował nam zaznaczone foldery do odrębnych plików, przejmując każdy nazwę swojego źródłowego katalogu. Domyślnym formatem kompresji jest 7zip i tak, foldery Franek, Ferdynand, Feliks, Fiodor, Fabian, zmieniają się w pliki Franek.7z, Ferdynand.7z, Feliks.7z, Fiodor.7z, Fabian.7z itd...

Dodam, że taką operację potrafi nam zrobić Total Commander, także do formatu *.7z (po doinstalowaniu wtyczki), jednakże czas kompresji jest tutaj dla pojedynczego pliku dłuższy o jakieś 30-40% od indywidualnej kompresji programem 7zip.

Wynika to stąd, że wtyczka w TC potrafi wykorzystywać maksymalnie 2 rdzenie i 2 wątki na procesorze, a sam 7Zip wykorzystuje potencjał 4 rdzeni. Czy wiecie jak przymusić 7Zip do pakowania zaznaczonej listy katalogów do odrębnych plików? (a nie jednego sumarycznego) ... ktoś, coś ?

Mam nadzieję że jasno to opisałem
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online