Podgląd pojedynczego posta
Stary 08.10.2020, 19:45   #6137
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,855
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja nad tym myślałem jak tylko się to pojawiło, będzie już ze 20 lat temu. Wtedy było bez dofinansowania, ale 50% wartości w tanim kredycie. Twój zysk był zagwarantowany w umowie z energetyką w cenie twojego prądu, umowa była bodajże na 12 lat z gwarancją niezmienności warunków (oczywiście z możliwością przedłużenia na nowych warunkach). Energetyka miała mi płacić coś ok 1,20 za kWh przy cenie normalnej prądu ok 0,40, podłączenie do sieci, falowniki etc po stronie energetyki.
Wg różnych (moich wtedy też) wyliczeń inwestycja powinna była się zwrócić po jakichś 8 latach....ale w tych wyliczeniach jest zbyt wiele parametrów szacunkowych i gdybania, które najbezpieczniej korygować w górę i wtedy też wychodziło, że ta instalacja będzie zarabiać na siebie a na mnie już niekoniecznie. Sam koszt oczywiście duży, sprawność paneli mniejsza i szybciej spadająca niż dzisiejszych itp. itd
Teraz jak patrzę, to tamte warunki były wymarzone i co najważniejsze stabilne w czasie trwania umowy. Podejmowałeś decyzję i wiedziałeś na czym stoisz. Ja za długo się zastanawiałem i te warunki szybko się zmieniały na gorsze i w końcu dałem se siana.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post