Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.10.2020, 15:52   #2815
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
Przecież najważniejsze żeby było "sleek and shiny" ekran grubości opłatka a cała jednostka grubości smartfona albo cieńsza. Za rok się popsuje i konsument kupi nowy. Myślę że ten laptop tak po prostu jest skonstruowany, zresztą też miałem laptopa (paroletniego) który parzył jak dotykało się spodu.
No tu akurat chybiony argument (chociaż normalnie się z nim zdecydowanie zgadzam), bo to jest ważąca ponad 3kg 17 calowa stacja robocza Sleek and shiny to raczej nie ta bajka

(chociaż.. mam też Huawei Matebook Pro, który faktycznie jest malutki i choć specyfikacja też potężna, w tym osobna grafika i proc. i7, to naprawdę dobrze sobie z ciepłem radzi)


@ Nimal

No mam nadzieję, że tu jednak lepsze podzespoły zastosowali. Ale to jest półka przy tym modelu 15 tys. w górę i przeznaczenie faktycznie stacja robocza, więc zakładam, że bez głupich oszczędości (chociaż róznie bywa).

O podkładce myślałem, ale:

- mam generalnie złe wspomnienia, bo raz kupiłem laptopa, który bardzo się grzał i próbowałem cudów, żeby dało się go używać. Ale on po prostu był bardzo nieprzyjemny z góry - nie było jak trzymać rąk, hałasował jak odkurzacz. Różne podkładki spróbowałem, ale tak naprawdę to było przekonywanie samego siebie, że to się da komfortowo używać. Niewiele jeśli cokolwiek to dawało.

Tutaj jest inaczej - laptop jest naprawdę komfortowy w używaniu. U góry jest chłodny, zupełnie nie ma dyskomfortu. Wcale pod takim obciążeniem nie jest też głośny (oczywiście wentylatory dzialają. ale dopiero w krańcowym momencie wchodzą na najwyższe obroty, a i wtedy jest ok. Na prawie najwyższym powiedziałbym, że ich odgłos jest.. nawet przyjemny?


- z podkadką zastanawiało mnie coś jjezcze - laptop wydmuchuje gorące powietrze - dołem. I ja teraz postawię tam podkładkę, która będzie je.. wdmuchiwala z powrotem? Przecież to całkowicie zaburzy system wentylacyjny. Nawet jeśli powierzchniowo trochę tę częśc schłodzi.. Wydaje mi sie, ze to może nie być dobre rozwiązanie.
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline   Odpowiedz cytując ten post