Podgląd pojedynczego posta
Stary 22.11.2020, 12:55   #23
Jolek
Guru
 
Avatar użytkownika Jolek
 
Data rejestracji: 02.09.2016
Posty: 1,164
Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>Jolek wyróżnia się na forum <450 - 549 pkt>
Jakby nie było różnicy to bym o tym nie pisał...

Wiem że w tym przypadku praktycznie cały NA jest org.
Adapter służy tylko jako "pośrednik" wymiany danych, ale jakieś "mechanizmy*" nim sterują...
Nowsze dyski są zdecydowanie szybsze od starszych, jednakże magistrala powinna je ograniczać.
Niektóre gry są czułe na przesył danych np Castle Shikigami 2, który potrzebuje mode 1 w OPL
aby w grze działała muzyka.

Mode 1:
Cytat:
Limit transfer rates to 2800KB/s, in blocks of 8. Callbacks will take place 5ms after completion of each command. / Closely emulates the transfer rate of the CD/DVD drive in 8-sector blocks, required by buggy games that glitch when exposed to the higher transfer rates and the synchronous nature of HDD mode. Callback Timer has been merged to MODE-1.
Tak jak napisałem wcześniej są gry które mogą mieć problemy z tymi adapterami jak i z całymi zamiennikami NA.
Jakie to są gry, nie pamiętam.
Nie jestem już tak aktywny na scenie jak kiedyś.
Forum PSX-Scene jest martwe, a tam trochę tego było.

Więc nadal będę się upierał przy swoim i twierdził, że org NA bez żadnych adapterów ma najlepszą kompatybilność.

Dodatkowo nadal są ludzie którzy zalecają WinHIIP jako narzędzie do instalacji gier na HDD.
WinHIIP 1.7.6 ma bodajże limit 255\256 i więcej gier już nie zainstaluje.
Niektóre gry po instalacji się nie uruchamiają (BSOD).
Też nie jestem w stanie znaleźć tych info tak łatwo jak kiedyś bym to zrobił.
Jak już ktoś musi podłączać HDD do PC, to niech przynajmniej instaluje gry za pomocą HDL Dump Helper GUI.

Scena PS2 od tamtego roku (2019) zaczęła dość mocno umierać (w sumie PS2 mało swoją premiere ~20 lat temu),
więc już mało kto się tym interesuje lub cokolwiek tam robi.
Jak nic się nie dzieje to już nie interesujesz się tym jak kiedyś i znowu wracamy do wyszukiwania info...

* Nie chodzi mi o części ruchome.
__________________
Masz jakieś pytanie na temat konsol.
Zadaj je w dziale konsole.

Moja druga pasja:
Jolek jest offline   Odpowiedz cytując ten post