Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.01.2021, 16:17   #2909
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,269
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Właściwie to nie wiem, czy tu kogoś żałować. Jak spojrzysz jakie telefony ma gównażeria w rękach, gdzie obciachem jest mieć za mniej niż 1k, to powiem że te wydatki błyskawicznie zaowocują wzrostem wiedzy technicznej, informatycznej itp., czyli tym co obecnie rozwija się najszybciej i po czasie może być nazwane skokiem cywilizacyjnym.
Żałować? Noż qrva, pewnie że nie

Już nawet zostawmy dzieciaki, wiadomo, że u nich jest zawsze owczy pęd za tym co mają inni i trudno ich za to winić. Ale jeśli rozmawiam z dorosłym człowiekiem i on narzeka na brak środków do życia, ale smartfon ma wzięty na abonament "Nie-stać-cię", w promocji "-na-ten-telefon", albo na kredyt gotówkowy na trzy lata (gdzie telefon wystarczy na dwa) to niestety raczej nie będę takiej osoby głaskał po główce.

Oczywiście, że smartfon to użyteczne narzędzie, a wymiana co jakiś czas jest uzasadniona. Natomiast każdy przed zakupem powinien się zastanowić, czy kupuje narzędzie czy symbol statusu. Zasada jest taka - nie kupuje się symboli nie swojego statusu, bo są za drogie dla kupującego... Tak jak Misiozol pisał o zdziwionym kliencie z M5-tką, do którego dotarło, że duży SUV potrzebuje droższych części niż focus.

Obecna pandemia ma mnóstwo przeróżnych aspektów, których nie da się streścić w dwóch słowach, ale jedno jest pewne - przyniesie sporo zmian, głównie jako katalizator. Czy na pewno doświadczamy skokowego rozwoju technicznego i informatycznego - tego nie wiem do końca. Na pewno wiele osób rozwinęło nowe umiejętności choćby w aspekcie e-handlu, z którego korzystamy teraz znacznie częściej (nie sądzę, że my tu na forum, ale piszę ogólnie). Mam na przykład koleżankę, której nigdy, przenigdy bym o to nie podejrzewał, a jakiś czas temu kiedy był problem z kupnem multum rzeczy stacjonarnie poprosiła mnie o zakup paru przedmiotów i przyznała, że nie potrafi robić zakupów przez internet... Praca zdalna również wymusza zaczęcie korzystania z nowych narzędzi, których trzeba się nauczyć. Samo to jednak to nie wiedza techniczna ani informatyczna, a ze słów kolegi - nauczyciela informatyki wnioskuję, że póki co uczniowie jak nie łapali wiele z tego przedmiotu, tak dalej nie łapią. Moje pokolenie zafascynowane komputerami musiało samo kupować, składać, instalować, konfigurować i wreszcie korzystać. Dziś trzeba kupić, niech będzie że czasem jeszcze zainstalować (apkę ze sklepu, nie system przecież) i korzystać - to są gotowce niestety.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post