Podgląd pojedynczego posta
Stary 30.01.2021, 19:08   #14716
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
Wiem jak się nazywasz

Tak serio to gratulacje, dla Ciebie. Pokaż parę ujęć jak już będziesz latał
ale ja już latam od kilku lat amatorsko
konieczność rejestracji w przypadku użytkownych przeze mnie dronów po prostu pojawiła się od nowego roku w związku z nowymi przepisami
dotychczas można było latać BSP do 750g bez uprawnień (z pewnymi ograniczeniami pod tytułem odległości od ludzi itd...
teraz trzeba się zarejestrować, oznakować drona numerem licencji i (w przypadku moich dronów) zdać egzamin (do 250g bez kamery nie trzeba)

Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Nie, Grzeniu, nie jest dobrze, jeśli zabieramy się za regulację wszystkiego co się dookoła nas dzieje. Nie możemy traktować całego społeczeństwa jako bandy bezmózgowców. Wychowanie dziecka jest dziesiątki razy trudniejsze i bardziej odpowiedzialne niż latanie nad głowami, a nie potrzeba na to żadnych dodatkowych kursów i uprawnień - choć prawdę mówiąc widząc co poniektórych rodziców czasem sam zastanawiam się, jak to możliwe

Jak pójdziemy dalej tym tropem to dojdziemy do wniosku, że przed dopuszczeniem do głosowania w wyborach trzeba najpierw zapoznać się i zdać egzamin z teorii parlamentaryzmu - a treści podstawowych byłoby więcej, niż przy egzaminie teoretycznym na prawo jazdy...
hmm
poruszyłeś ciężki temat
patrząc na społeczeństwo obawiam się, że imho należało by wprowadzić pozwolenia na posiadanie dzieci, psów, głosowanie w wyborach itd.
są osoby, które zachodzą w ciążę i za becikowe planują zakup kina domowego (przykład z życia, nie z TV)
co do samochodów - przypomnę, że tymi popierdkami do 45kmph z małymi silnikami można jeździć bez prawka! po drogach publicznych!
de facto bez znajomości przepisów
i jest to legalne
swoją drogą spora część normalnych kierowców nie ogarnia kierunkowskazów na rondach ani zasad pierwszeństwa pieszych na skrzyżowaniach...

z jednej strony - zakładając, że ludzie MYŚLĄ - masz rację
niestety to założenie jest fałszywe

a co do samej regulacji ruchu powietrznego ja jestem akurat za
na szczęście sama rejestracja itd jest darmowa i nie próbowali tym razem zrobić dojnej krowy z posiadaczy amatorskich BSP
dla mnie ogromnym plusem jest ujednolicenie przepisów na terenie UE
dotychczas np. moje 487-gramowe Mantisy pozwalały mi na legalne latanie w PL bez papierów (oczywiście poza strefami zastrzeżonymi itp.)
ale już w Hiszpanii przepis mówił o 250 g i latając tam po prostu ryzykowałem, bo nie zawsze przepisy były jasne co wolno według kraju pobytu a co według kraju pochodzenia (vide np. prawo jazdy - zdobyte w PL obowiązuje w ES, zatem czy skoro w PL nie potrzebuje uprawnień, to czy potrzebuje je w ES?)
podobnie latanie razem z moją córką, która z definicji nie może zrobić uprawnień bo ma 5 lat - a ze mną lata (tak, teraz przepis jasno mówi, że może!)
teraz sprawa jest jasna - mam uprawnienia na UE
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online