Podgląd pojedynczego posta
Stary 09.03.2021, 19:45   #1
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,458
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Jak ożywić Android TV czyli recovery w MXQ Pro 4K

Na prośbę kolegi, ale też z wrodzonej ciekawości wpadł mi w ręce mały odtwarzacz MXQ Pro 4 K, czyli nic innego jak Android TV z bodaj że 2GB RAM i chyba 8GB miejsca na dane i OS. Piszę chyba ponieważ jedyne co mi ten sprzęt pokazuje to menu recovery takie jak w telefonie. Kolega to dostał w takim stanie i nie zna przyczyny awarii. Kiedyś przywracałem czy też zmieniałem wersje androida na telefonach Samsunga/Motoroli więc miałem nadzieję że tutaj temat da się ogarnąć, jednak tak łatwo nie jest.
Menu Recovery oczekuje backupu w formacie ZIP, a ja wszędzie gdzie udało mi się znaleźć jakiekolwiek wzmianki o alternatywnych czy oficjalnych ROM-ach to są one w pliku ISO. Niestety oficjalna strona tego produktu a tym bardziej urządzenia gdzieś wyparowała, stąd muszę się posiłkować różnymi forami. To co mnie jednak też zastanowiło to jedna z metod flashowania, która opiera się na podpięciu urządzenia poprzez kabel USB o dwóch męskich końcówkach... mam gdzieś taki unikatowy kabel, ale uważam to za ryzykowne posunięcie i nie chciał bym czegokolwiek upalić.
Do przygotowania nazwijmy to bootowalnej karty pamięci z posiadanym romem zalecany jest program Amlogic BootcardMaker, ale recovery menu nie widzi żadnych plików... a Rom w postaci ISO przenoszony jest na kartę SD i opatrzony dodatkowymi plikami do rzekomego rozruchu.

Czy ktokolwiek z Was miał doświadczenia z takim urządzeniem i przywracaniem na nim Androida (tutaj bodajże jest wersja androida 7.1)

PS.
Chciałem z tego zrobić nie tylko odtwarzacz multimedialny, ale kusi mnie sprawdzić jak się to sprawdza jako emulator retro konsol na TV
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online