Dyskusja: Plextor PX-760A\SA
Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.05.2021, 00:31   #213
Graco1
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 17.04.2021
Posty: 22
Graco1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hej,
nagrywarka już przyszła.
Generalnie jestem po pobieżnych testach, i niestety zauważyłem pewną dziwną rzecz. Nie wiem czy to normalne, czy mam się martwić, ale przejdźmy do sedna.
Po podłączeniu do kompa przez adapter na IDE Unitek wszystko elegancko, szufladka ładnie się wysuwa, włożyłem płytę, odczytuje ą normalnie, słychać głośne buczenie standardowe jak płyta się szybko kręci.
Przychodzi pora aby ją zgrać. No to naciskam zgraj przycisk w programie EAC i... Napęd zaczyna wydawać z siebie dziwne dźwięki, jak by chciał wysoko kręcić ale niemugł. Szkoda, że nie nagrałem tego dźwięku. Brzmiało to jak jakaś maszyna budowlana coś jak jakaś szlifierka kontowa, tak mi się skojarzyło. Po jakiś kilku sekundach dźwięk ustaje. Ja to się w ogóle dziwię co tak cicho chodzi ten napęd i jaka fajna kultura pracy. Cała płyta zgrała się bez przeszkód, ale cholernie wolno z oczywiście cichutkim napędem.
Potem przychodzi kolej na drugą płytę. Zgrywa się ostatni track, mieli, mieli, w końcu obroty napędu stają ku zeru, gdyż mam ustawione w EACu stygnięcie napędu co godzinę na 15 minut. Ja się dziwie, przecież płyta jest w dobrym stanie więc co tak mieli ten ostatni track. Anulowałem zgrywanie, przełożyłem na próbę do laptopowego i włączyłem zgrywanie dwóch ostatnich tracków. I o zgrozo mój HLDT DVDRAM GUD0N poradził sobie z ostatnim trackiem. Już myślę sobie, że napęd mam uszkodzony. W między czasie odpiąłem adapter od prądu i takie tam.
Tknęło mnie coś i jeszcze raz podłączyłem wszystko robiąc tak samo. Wszystko było jak poprzednio płyta, która była mielona przez napęd normalnie wczytała się tak jak poprzednio. Naciskam zgraj przycisk i co słyszę? Napęd na pełnych obrotach i płyta zgrywająca się o wiele szybciej. Oczywiście mowa tu o tej samej płycie. I dopiero teraz napęd chodzi jak powinien, płyta zgrywa się w dość szybkim tempie i cały proces zakończył się sukcesem. Ciekawi mnie co się stanęło na początku i czy to nie uszkodziło napędu. Za niskie zasilanie, ja nawet nie ruszałem podłączonych wtyczek od adaptera, tylko wyciągałem wtyczkę zasilania od gniazdka.
Początkowo szybkość zgrywania wynosiła około 2x, bardzo wolno, potem po ponownym podpięciu standardowo jak w innych napędach 3 albo nawet 4x.
Graco1 jest offline   Odpowiedz cytując ten post