Podgląd pojedynczego posta
Stary 04.11.2021, 20:36   #1
Klakier
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika Klakier
 
Data rejestracji: 20.05.2021
Posty: 33
Klakier zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Question Przesiadka na Bluray - kilka pytań nowicjusza

Witam. Chcę przenieść rodzinne archiwum na Blu-ray (zdjęcia, zgrywki z VHS, nagrania z kamry DV itp. ale także kopie filmów DVD oraz gier). Mam w sprawie archiwizacji pewną wiedzę ale zakwalifikowałbym się raczej jako średnio-zaawansowany nowicjusz.

Otóż mam kilka pytanek do bardziej doświadczonych w tych sprawach.

1. Oczywiście pierwsze pytanie brzmi jaki nośnik polecicie. A właściwie dwa nośniki:
- dobry ale w miarę tani - do ważnych danych
- tani, ale w miarę dobry - dla pozostałych rzeczy

2. Czy lepiej unikać dwu/czterowarstwowych? 25gb to spokojnie mi wejdzie co ma wejść.

3. Czy rzeczywiście Blu-ray są wytrzymalsze i trwalsze niż DVD? Czytałem żeby absolutnie nie kupować płyt LTH. Ile wobec tego powinny wytrzymać płyty nie-LTH? Ze sto lat da radę? Czy po 5 latach będę musiał zacząć się martwić?

4. Opłaca się brać MDISC czy lepiej za tę samą cenę nagrać na kilku zwykłych płytkach? Bo i tak będę musiał zrobić kilka kopii dla członków rodziny.

5. Wiele płyt jest białych bez logo producenta. Domyślam się że są to te do druku. Unikać ich czy nie? Bo niestety trze baby wtedy drukarkę dokupić albo ręcznie linie rysować żeby równo pisać. I czym się po nich pisze? Standardowym markerem do płyt?

6. Wg. mnie takie płytki bez nazwy dają także szerokie pole do popisu oszustom. Więc teraz chyba najważniejsze: gdzie najlepiej kupić płyty żeby mi nie wcisnęli jakiejś podrabianej chińszczyzny?

7. Jest zdaje się w płytach powłoka przeciw zarysowaniom. Daje ona coś?

(8). czy można płytki printable pomalować sobie plakatówkami ?

Pozdrawiam
Klakier jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online