Podgląd pojedynczego posta
Stary 04.11.2021, 21:20   #2
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,057
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Hej

Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
1. Oczywiście pierwsze pytanie brzmi jaki nośnik polecicie. A właściwie dwa nośniki:
- dobry ale w miarę tani - do ważnych danych
- tani, ale w miarę dobry - dla pozostałych rzeczy
Polecam Panasonic jeśli to nie za dużo dla Ciebie, ew Verbatim z importu

Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
2. Czy lepiej unikać dwu/czterowarstwowych? 25gb to spokojnie mi wejdzie co ma wejść.
Do archiwizacji odradzam , duże ryzyko częściowego wykrzaczenia danych - nie wszystkie nagrywarki dobrze radzą sobie ze zmianą warstwy . Poza tym sensowne płyty kosztują w granicach 14-16zł za sztukę...

Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
3. Czy rzeczywiście Blu-ray są wytrzymalsze i trwalsze niż DVD? Czytałem żeby absolutnie nie kupować płyt LTH. Ile wobec tego powinny wytrzymać płyty nie-LTH? Ze sto lat da radę? Czy po 5 latach będę musiał zacząć się martwić?
LTH odpada biodegradacja , ale LHT są tak trwałe o ile kupisz sensowne, to są tak trwałe jak o nie dbasz [nie zostawiamy na słońcu , nie magazynujemy w lodówce , nie rzucamy pieskowi itd]
Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
4. Opłaca się brać MDISC czy lepiej za tę samą cenę nagrać na kilku zwykłych płytkach? Bo i tak będę musiał zrobić kilka kopii dla członków rodziny.
Nie mam , nie wypowiem się
Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
5. Wiele płyt jest białych bez logo producenta. Domyślam się że są to te do druku. Unikać ich czy nie? Bo niestety trze baby wtedy drukarkę dokupić albo ręcznie linie rysować żeby równo pisać. I czym się po nich pisze? Standardowym markerem do płyt?
Białe do druku , drukarka i proste linie kwestia potrzeb, polecam kupić błyszczące jeśli są dostępne
Po płytach do druku można pisać markerami , ale wszelakiego rodzaju zamazywacze markerów degradują powierzchnie do druku wtedy płyta do kosza
Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
6. Wg. mnie takie płytki bez nazwy dają także szerokie pole do popisu oszustom. Więc teraz chyba najważniejsze: gdzie najlepiej kupić płyty żeby mi nie wcisnęli jakiejś podrabianej chińszczyzny?
Polecam płyty od czary2mary - sprawdzone od lat ,import jpn
Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
7. Jest zdaje się w płytach powłoka przeciw zarysowaniom. Daje ona coś?
Nie wiem , nie odtwarzam płyt blu/cd/dvd na gramofonie

Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
(8). czy można płytki printable pomalować sobie plakatówkami ?
Można , ale po co ? lepsza jest olejna a tak na poważnie najlepszy efekty daje zadruk lakierem UV

Cytat:
Napisany przez Klakier Podgląd Wiadomości
Pozdrawiam
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post