Podgląd pojedynczego posta
Stary 11.11.2021, 13:41   #2977
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,267
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Jeśli idzie o samo CPU to nie jest to 5 lat różnicy. Mój i5 3570K to 2 kwartał 2012, a ten i5 9400 to bodaj że 1 kwartał 2019, więc mamy tutaj 7 lat różnicy. Nie można powiedzieć że to nic. Poza tym wersja K z odblokowanym mnożnikiem to niemalże szczyt dla tej podstawki (i7 to skok maksymalnie rzędu 17% więc szkoda zachodu)
a ten i5 9400 da się wymienić na i9 9900KS a to już inna liga.
Jeśli można procesor zmienić na szybszy a jednocześnie bardziej energooszczędny to moim zdaniem... można go zmienić na szybszy i bardziej energooszczędny Natomiast dopóki rozmawiamy o takiej kosmetycznej zmianie to sądzę, że nie ma tutaj większego ciśnienia. Pięć lat czy siedem - whatever, ważne czy jest rzeczywista różnica w wydajności i jeszcze czy jej rzeczywiście potrzebujemy.

Dla przykładu od kilku lat nie potrzebuję komputera do żadnych ambitniejszych celów niż oglądanie snookera w Eurosport Playerze (to ultraważne bo nie mam TV, a nawet jeśli to na telewizyjnych Eurosportach puszczają tylko część), poczytania wiadomości i czasem pogrania w Wiedźmina 3, czy inną, znacznie, znacznie starszą grę z mojej tak zwanej młodości. I problem polega na tym, że jak przez siedem lat dwa razy zmieniałem GPU, ostatni raz na GTX 970 przed trzema laty, to w gnieździe CPU siedzi... i5 760 z 2010 roku. Moja żona ma laptopa z wyraźnie szybszym prockiem. Pewnie mój smartfon ma porównywalną wydajność I nie jestem sobie w stanie uzasadnić, po co miałbym go wymieniać - jeszcze kilka lat temu odruchowo przeglądałem testy i się przymierzałem, ale wciąż nie widziałem potrzeby, a potem mi się znudziło... Pewnie najszybciej się zdecyduję jeśli mnie najdzie pograć w najnowszego Flight Simulatora, albo jednak zrobią jakiegoś nowego Wiedźmina - o ile znów nie wystarczy wymiana GPU

Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Uruchomiłem ze 2 tytuły na tej platformie testowej i zgodzę się że kluczowe jest GPU, jednak daje się zauważyć doraźny skok na płynności. Przede wszystkim mamy tutaj DDR3 vs znacznie szybsze DDR4. Mam właściwie odpowiedź na moje pytanie kluczowe... czy warto zmieniać sprzęt na coś używanego, co miało premierę 2-3 lata temu. Ceny niższe, a możliwości większe i moja własna odpowiedź brzmi... TAK.


No i tu się zgadzam, jeśli Ty uważasz że warto, to znaczy że warto. A etn zestaw rzeczywiście korzysta z dobrodziejstw szybszej pamięci.

Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Myślę że miał bym tutaj większy skok gdybym dysponował dyskiem M.2 nvMe a nie tylko SSD na złączu SATA.
To na pewno, od ponad dekady technologia NAND daje jedna z najbardziej odczuwalnych zmian w doświadczeniach użytkownika - choć co dla mnie zaskakujące rzeczywisty wzrost responsywności nie nadąża za wzrostem parametrów na papierze (zamieńcie HDD na 2x szybszy w odczycie sekwencyjnym oraz wartościach IOPS SSD, a następnie 5x szybszy NVMe a następnie zmierzcie czas wstawania systemu czy uruchamiania gier - będzie lepiej w SSD i znacznie lepiej w NVMe, ale to nie będzie wzrost x2 i x5)...
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post