Podgląd pojedynczego posta
Stary 05.12.2021, 11:29   #4
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Przejściówka nie pogorszy jakości nagrania, ale nie ma pewności czy napęd będzie z nią w ogóle pracował (powinien, ale to bardzo stare konstrukcje więc trzeba zakładać wszystko). Z kolei na większości współczesnych napędów nie nagrasz CD-R z prędkościami mniejszymi niż x16 lub sporadycznie x10.

Nie wiem jaki masz budżet, ale ja bym celował w coś pokroju Pioneer BDR-212EBK. Kosztuje około 300 zł i świetnie nagrywa audio z prędkością minimalną x4 (to spokojnie wystarczy). No i to jest Blu-Ray więc można nagrywać też takie płyty.

Pozostaje jeszcze kupić dobre płyty CD-R, a tutaj też nie jest łatwo niestety. Jakość produktów drastycznie spadła, a te które są dobre kosztują niemało.

Ja jestem obecnie zdania, że nie opłaca się nagrywać Audio-CD. Oryginale płyty używane są w tak niskich cenach, że to się zwyczajnie nie kalkuluje. Chyba, że czegoś nie da się dostać co się zdarza, wtedy ok.
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post