Podgląd pojedynczego posta
Stary 25.12.2021, 17:29   #2
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,455
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
w tej kwestii najwięcej powiedział by Ci Berion/MajsterPopsuj bo zaprawdę największą wiedzę w tym temacie miał On, aczkolwiek już się nie udziela... zaszła historia (nadal możesz znaleźć wiele jego wskazówek i poradników na tym forum).
Jeśli o NA idzie to dyski IDE ale nie od WD Caviar bo tam jest trochę inny rozstaw gniazd jak w dyskach Segate na przykład.

Chodzi o to, że NA ma na sztywno zmontowane gniazdo dla danych IDE i dla zasilania MOLEX. Siłą rzeczy nie wszystkie dyski są kompatybilne z takim rozstawem i na pewno nie będą to WD jak wyżej wspomniałem. Pasują też dyski od IBM i na pewno od SAMSUNG'a.
Ponad powyższe masz jeszcze przejściówkę na AliChińczyku pozwalającą wymontować złącze IDE a zamontować takie na SATA i jest to najlepsze chyba rozwiązanie ze względu na zachowanie oryginalnego NA, co jednak ma znaczenie. (Chińskie NA podróby zbierają bardzo niepochlebne opinie i ich jakość jest blee) nie mogę tutaj więcej powiedzieć bo nigdy chińczyka nie miałem (co prawda przejściówki też nie, ale recenzje nie były mi obce i wiem że przejściówki działają najlepiej).

Pozostaje jeszcze trzecia kwestia związana z szybkością dysku, a tutaj dyski SATA nie oferują raczej już wcale zworek pozwalających na ograniczenie prędkości. Z tego co pamiętam dla wielu tytułów miało to znaczenie i nie wszystkie gry odpalają się z domyślnymi ustawieniami. To by doczytać, ja chwilowo odpuściłem temat PS2 bo mnie przycisnęły inne tematy zawodowe, ale myślę też do tego wrócić.
Tak na marginesie jeśli o prostotę odpalania z dysku a zarazem kompatybilność wgranych tytułów to widzę przepaść pomiędzy Xboxem (1) a Playstation 2, przy PS2 masz więcej roboty i nie masz pewności czy Ci wszystko pójdzie...

Ostatnio zmieniany przez KaiQ : 25.12.2021 o godz. 17:41
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post