Podgląd pojedynczego posta
Stary 01.01.2022, 17:04   #1
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,458
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Wymiana procesora AMD w ASUS AIO

Witam w nowym roku 2022, co by się nie lenić i ze względu na to że ceny procesorów starszych jednostek wręcz się proszą by zmodernizować co się da to i to chciał bym uczynić w sprzęcie, który zakupiłem ponad z 2 lata temu dla swoich rodziców, co by mieli do Skypa czy googla pod ręką... w sumie to obecne zastosowanie, ale przyszłościowo to sprzęt do retro gierek, które najlepiej sobie radziły na XP, a może emulacja PSX...

Konkretnie... Komputer ASUS Eee TopPC ET2010AG



Pracuje to pod kontrolą procesora: AMD Athlon(tm) II X2 250u - Socket AM3 (938)
Zasilacz jest na 90W, 19V - 4.74A
DOKŁADNA SPECYFIKACJA >> ASUS-KOMPUTER AIO ET2010AG.zip

I teraz... co ja tutaj najwydajniejszego mogę włożyć?
Lista kompatybilności z CPU Upgrade jest tutaj i wychodzi na to że to najsłabszy procesor w zestawieniu.

Z doświadczenia wiem że ten zasilacz sobie powinien jeszcze dać radę na wstawienie czegoś mocniejszego (oczywiście będę robił pomiary jak w poprzednio zrobionym Packard Bell'u).

Ponadto tutaj jest HDD 3,5" który myślę wymienić na SSD 2,5" więc minimalnie spadnie zapotrzebowanie na prąd...
Szału może nie będzie, ale aktualny procesor jest na prawdę słaby... podpytuję tutaj bo jednak mało informacji znalazłem w sieci co w tą płytę główną będzie pasować i co mi pójdzie.

Ostatnio zmieniany przez KaiQ : 01.01.2022 o godz. 18:13
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online