Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.01.2022, 21:05   #2991
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,458
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Koledzy, po pierwsze bardzo dziękuję za te wskazówki. To na czym mi zależało w tym poście to przede wszystkim zorientowanie się w sposobie w jaki i Wy porównujecie sobie takie sprzęty, jak by nie było z czasem przeglądania różnych forów i stron każdy wyrabia sobie własne zdanie na to co jest wiarygodne, a tym bardziej co może być poparte doświadczeniem.

Z innej beczki to ja nie zamierzam kupować samej karty, patrzę po rynku wtórnym i zestawiam sobie komputery wystawiane lokalnie w takim a nie innym budżecie. Doskonale zdaję sobie sprawę że nie opłaca się kupować nowej karty, jednakże nie brakuje ludzi, którzy kupili sprzęt tych kilka lat temu i chcą wymienić na coś nowszego... nie koniecznie mając świadomość jak to teraz wygląda. Ja właśnie celuję w używki w dobrym stanie. Jeśli o gry idzie to ja nawet przy obecnych obowiązkach nie jestem weekendowym graczem, a jak mi się uda coś odpalić raz w miesiącu to już jest sukces (co nie zmienia faktu że ostatnio rozbudowuję swoją bibliotekę gier z ofert tu i tam).

Jeśli widzę sprzęt za 2500 - 3000zł i widzę właśnie taką kartę to kalkuluję na ile ten sprzęt jest przeceniony, a na ile opłacalny. Nie spodziewam się skoku rzędu 80, ani 100% na wydajności (aczkolwiek zestawienie mojego Radeona z 1050Ti trochę mnie zaskakuje, ale nie żonglowałem kartami więc jest dla mnie sporo niewiadomych), jednakże wąskim gardłem w mojej jednostce powoli staje się właśnie procesor i reszta komponentów. Jestem tego pewien, bo testowałem ostatnio nowszą mobo z i5-9400 na pokładzie i zauważyłem różnicę, a gdybym miał dodatkowo dysk NVMe na M.2 (a nie jak obecnie SSD na SATA) to już w ogóle by to wystartowało jak trzeba. Myślę że to najrozsądniejszy upgrade w obecnym czasie, trochę pracochłonny ale jedyny racjonalny, kupno i sprzedaż właśnie takich "okazji" które w oczach właścicieli straciły na wartości, a nam mogą dać już solidnego kopa bez wyportkowania się na ceny noworynkowe.
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post