Podgląd pojedynczego posta
Stary 15.01.2022, 14:46   #9
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,457
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Popytaj w serwisach z telefonami, w domowych warunkach dla pojedynczego przypadku, to raczej droga zabawa (nie orientuję się w cenach) ale na jednym urządzeniu to się nie kończy, bo i oprogramowanie jest potrzebne.
Chip wlutowany na płytę główną (a budową, wymiarami i przede wszystkim pojemnością mogą się różnić) pełni rolę magazynu danych. Połączony jest nóżkami ze ścieżkami na płytce PCB i za ich pośrednictwem transmitowane są dane z pamięci do procesora itd. Właśnie w skrajnych przypadkach wylutowuje się taki chip i odczytuje jego zawartość za pośrednictwem programatora. Nie jest to łatwe bo i raczej nie ma uniwersalnych programatorów do wszystkich chipów. Poza tym bodaj że odczytuje się dane fragmentaryczne. Zwróć uwagę że takie pamięci flash mają nalutowane po kilka chipów, więc siłą rzeczy te dane muszą być jakoś podzielone lub rozlokowane. Jeśli wiesz jak działa łączenie dysków twardych w RAID0 itp to zapewne w analogiczny sposób dane muszą być zapisywane też i tutaj, no chyba że działa to jak w przypadku dysków 1, 2, 3... jeśli zapełni się 1, zapisuje na 2 itd.. Obstawiał bym jednak wcześniejsze rozwiązanie ze względu na szybkość. Jak jest z kartami pamięci nie wiem, ale czasami pada kontroler, więc wylutowanie jest jedynym rozwiązaniem.


Dla sprostowania, nie przedstawiam Ci wiedzy z doświadczenia, powiedzmy że jest to pobieżna wiedza jaką posiadam na ten temat, czyli w jaki sposób jak to mniej więcej rozumiem. Nigdy nie odczytywałem danych w ten sposób, nie miałem programatora, ani nie zamierzam go kupić. Więc wszelacy specjaliści niech nie znęcają się nad moim postem, a rozwiną co napisałem dobrze, lub skorygują co napisałem źle.

Bezkonstruktywnie krytykować też potrafię

Ostatnio zmieniany przez KaiQ : 15.01.2022 o godz. 14:53
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post