Podgląd pojedynczego posta
Stary 18.01.2022, 00:26   #4
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 27.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Każda nowa dedykowana karta graficzna będzie bardziej wydajna od zintegrowanego modułu i na każdej obecnie przepłacisz
Zintegrowana grafika przestanie pochłaniać pamięć RAM, którą aktualnie system musi wydzielać także dla GPU, to kolejny zauważalny plus.
Co do samej podanej karty graficznej to (choć wybitnym znawcą nie jestem) patrzysz na kartę, która ma w sumie mało pamięci RAM, jak na Twoje potrzeby. Powinieneś też rozważyć zakup jeszcze jednej rzeczy przy zakupie grafiki, a mianowicie nowy zasilacz i to co najmniej 500W, te 350W to do biura, a nie do takich zabaw.
Tak też myślałem, że zasilacz może być za słaby, aczkolwiek podałem tutaj
https://www.bequiet.com/pl/psucalculator
swoją konfigurację plus tę grafikę i wyszedł max pobór mocy 206W.
Nie wiem na jakiej zasadzie to liczone ale tak wyszło.
Jak teraz nie zmodernizuję kompa, to potem jeszcze więcej przepłacę.
Mocniejsza karta nic by chyba nie dała gdy reszta konfigu jest słaba.
Nie chcę ponadto wydawać majątku na kartę, którą będę rzadko
wykorzystywał na maksimum jej mocy a do oglądania w 4K/HEVC wg. kolegi wyżej ten Asus się nada.
A czy RAM z kości nie będzie wykorzystywany gdy zabraknie go w grafice?

I jeszcze jedno, ten procek co mam powinien dobrze współpracować z tą kartą Asusa?
Widziałem pewne testy na youtube gdzie podczas edycji wideo (procek i7 7700 4 rdzeniowy plus grafika GTX1050) procesor po pewnym czasie odtwarzania wideo zaczął się "dławić" (bo się przegrzał) i w podglądzie był pokaz klatek. A w tym czasie karta grafiki nie była mocno obciążona, bo procesor nie wysyłał już tylu informacji ile potrzeba by zachować płynność. Film miał pokazać jak ważny jest dobór grafiki do procka. To była edycja 4K akurat ale przy fullHD może też coś takiego wystąpić.
I to potwierdza co wcześniej pisałem - sama wypasiona karta grafiki nic nie da, bo liczy się najsłabsze ogniwo w kompie.
Jarson, co Ty na to co wyżej napisałem w kontekście kupowania mocniejszej karty?
Wymiana procka byłaby pewnie konieczna. A moja płyta główna przewiduje procek max i7 to raz a dwa to dodatkowy jeszcze koszt.
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post