Podgląd pojedynczego posta
Stary 18.01.2022, 15:14   #6
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 27.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
To prawda, że liczy się najsłabsze ogniwo, natomiast sam już daawno nie aktualizowałem komputera i współpracują w nim obecnie core i5-760 z 2010 roku z GTX970 z 2015 roku. Inymi słowy - mam o niemal połowę mniej wydajny procesor i ok. 3x bardziej wydajną kartę graficzną niż ta GT1030 - a mimo tego nie odczuwam na co dzień, że CPU jest wąskim gardłem (chociaż jest, ale to się naprawdę rzadko ujawnia). W parze GT1030 i i5-4460 jest raczej odwrotnie i to grafika odstaje od procka.
Jest odwrotnie? Grafika od Asus jest słabsza od mojego procka?
Jaka zatem byłaby równie mocna jak procek?
Co do ujawniania się "wąskiego gardła" to może być też kwestia oprogramowania na którym coś robimy (np. w edycji wideo).
Edytowałeś kiedyś wideo w programie Premiere Pro i nie było przycięć ?

Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Jeśli chodzi o pobór mocy - do tej karty nie trzeba wymieniać zasilacza. Gdyby to był bardziej prądożerny model to już warto, nawet jeśli "papierowy" maksymalny pobór jest niższy. Zasilacze są jakie są i większość z nich nie wytrzyma pół roku pracując z pełnym obciążeniem. Ba - część dzisiejszych zasilaczy nie wytrzyma tygodnia
Zasilacz dobrej marki, nie z czarnej listy z odpowiednimi certyfikatami powinien dawać radę. Aczkolwiek ja nie katuję zasilaczy np. renderingiem 3D na okrągło czy grami. Jeśli coś renderuję w 3D to okazjonalnie. Oczywiście gdybym na kompie robił głównie animacje 3D lub grał nonstop, to zupełnie inna bajka i wtedy wybór zasilacza byłby wyzwaniem ale to wszystko teoria z mojej strony. W praktyce zasilacz marki Fortron u mnie wytrzymał parę ładnych lat. Gdy w końcu padł nic się nie stało podzespołom. Drugi Fortron służy już ze 3 lata.
Ale wracając do modernizacji:
W podobnej cenie są jeszcze 2 karty ale mające 4GB pamięci z tym, że jest to pamięć GDDR4. Pytanie czy lepiej jest mieć mniej pamięci ale nowszej czy więcej ale starszej?
Ponadto obie karty mają wentylatory a komputer mam w sypialni, więc cenię sobie ciszę.
Założyłem, że lepiej mieć GDDR5 i ciszę w pokoju.
Oto te karty
https://bit.ly/3GHkt5I
https://bit.ly/3KodrW0

Są jeszcze Radeony z pamięcią GDDR5/4GB w akceptowalnej cenie (poniżej 800zł), jednak z wentylacją.

Aha i jeszcze jedno: Wg. specyfikacji mojej płyty głównej obsługuje ona Windows 7 i 8. Czyli nie zainstaluje na nim Windowsa 10 lub nowszego?
Prawdę mówiąc mam Win7 i nie podobają mi się nowsze wersje ale może się to kiedyś zmieni.

Ostatnio zmieniany przez dromader40 : 18.01.2022 o godz. 15:50
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post