Podgląd pojedynczego posta
Stary 18.01.2022, 20:52   #7
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,458
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez dromader40 Podgląd Wiadomości
...Aha i jeszcze jedno: Wg. specyfikacji mojej płyty głównej obsługuje ona Windows 7 i 8. Czyli nie zainstaluje na nim Windowsa 10 lub nowszego?
Prawdę mówiąc mam Win7 i nie podobają mi się nowsze wersje ale może się to kiedyś zmieni.
Zaczął bym od tego że jeśli coś takiego piszą to jest to określenie raczej dwóch stanów (bo na pewno nie pisze Ci że "Windows 7, 8, 8.1 ONLY") więc nie tragizuj
inna sprawa że jest to informacja że ta płyta główna została wydana w czasie w którym na topie jest system Windows 7, a nowością jest Win8. Oczywiście jeśli pójdą te systemy to i spokojnie Windows 10... zatem nie uwstecznisz się

To co mi jeszcze przychodzi na myśl w kwestii pamięci RAM w GPU to musisz sobie porównać jakie są różnice pomiędzy szybkościami i poborem mocy tych pamięci. GDDR4 jeśli będzie niewiele wolniejszy od GDDR5 to możesz tego nie odczuć tak bardzo jak oczekiwania kiedy w końcu aktualny proces się przemieli w procesorze graficznym nim się zwolni pamięć dla kolejnej rzeczy, którą chcesz zrobić. Oczywiście nie twierdzę by to wielkość Pamięci miała największe znaczenie, ale już szybkość szyny karty graficznej i jak to wszystko ze sobą współpracuje (co na tym dokładnie robisz) to już tak.

Zwróć uwagę że nawet procesor procesorowi nie równy, czasami starsze CPU może być lepszy od nowego. Wszystko zależy od technologii które są w nim zawarte a z których będziesz korzystał. To że będziesz miał 8 rdzeni a oprogramowanie będzie potrafiło wykorzystać wyłącznie 4 to jednak nie jest efekt, który chcesz uzyskać.
Najpierw a nawet wcześniej sprawdź co sugeruje producent oprogramowania do edycji wideo (jako rekomendacja dla procesora) następnie szukaj takiego CPU, który dostarcza takie technologie. Na stronie https://ark.intel.com nie dość że znajdziesz raczej każdy procesor, to jeszcze masz wymienione wszystko co potrzeba...

co do ciszy i karty graficznej... tutaj bym sobie nie robił złudzeń, albo cisza albo wydajność. Jak chcesz cicho to montuj na laptopie, projekt przenoś do stacjonarki i na niej renderuj itd. Jeśli chcesz ciszę to ewentualnie pomyśl nad chłodzeniem wodnym, ale w żadnym wypadku nie pchaj się w coś co ma być aż nadto cicho. Pamiętaj, wysoka temperatura to Twój wróg. Jeśli grafika w stresie osiągnie wysoką temperaturę a nie będzie potrafiła, efektywnie jej oddać to pierwsze co się stanie, to obetnie częstotliwość procesora graficznego by nie dopuścić do przegrzania przez co spadnie Ci wydajność... o ile się w końcu nie spali.
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post