Podgląd pojedynczego posta
Stary 18.01.2022, 23:28   #2996
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,205
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez siwymariusz Podgląd Wiadomości
To chyba miałeś szczęście bo .... https://www.x-kom.pl/p/620876-plyta-...l#Specyfikacja

aaaaaa doszukałem się tego trzeba wejść w promocje
No właśnie nawet 859 zł przy tej specyfikacji byłoby ciekawą opcją, ale 549 to już rarytas. Słynne 3x M.2 (słynne, bo jedno to NVMe 4.0, ale działa jedynie z procesorami 11 generacji, o czym wielu kupujących nie wiedziało i było z tego trochę szumu ), czy choćby 13 USB na tylnym panelu - 4 2.0, 4 3.2 Gen. 1, 4 3.2 Gen. 2 plus jedno USB C...

Płyta leży sobie w paczkomacie, dzieli mnie od niej 5 minut spaceru

Cytat:
Napisany przez DarkSlide97 Podgląd Wiadomości
Ciekawi mnie jak bardzo przeskok o bagatela 12 generacji będzie odczuwalny w codziennym użytkowaniu komputera. Sam używam starego 4/4, zastanawiam się nad podmianką na 4/8 i podkręceniem. Wymiana całości platformy na razie nie wchodzi w grę (za duży koszt) poza tym żeby nie było bottlenecka musiałbym wymienić jeszcze kartę graficzną co jak wiemy jest dzisiaj dosyć kosztowne

Jarson, możesz iść na kompromis w postaci 10400F - kosztuje jakieś 650zł i to nadal porządne 6/12. Wykorzystasz potencjał swojego GTX970 w pełni.
Zastanawiam się poważnie nad 10100F. Kosztuje połowę tego co 10400F, a wydajność jest okrojona w zasadzie o dokładnie 1/3 - bo ma o 1/3 mniej rdzeni/wątków przy identycznych zegarach w turbo. Testy też wypadają przyzwoicie, to już nie jest podstawowy biurowy Celeron i powinien starczyć na jakiś czas nie na zasadzie: "oby do wymiany", tylko jako pełnoprawny komponent. Jako ciekawostkę dodam, że mój i5-760 w CPU Mark osiąga 2555 punktów, twój i5-3470 4646, a 10100F - 8870, czyli jednak jednak jakiś progres w rozwoju procesorów jest i starsze generacje odstają wyraźnie nawet od takich podstawowych modeli

Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
procki z F to bez zintegrowanego modułu karty graficznej...
a co do samej płyty głównej to przyznaję że kusząca oferta... Zaczynam się zastanawiać.

Od jakiegoś czasu szukałem czegoś sensownego i ta oferta odstawała od reszty. W podobnej (ale i tak 40 zł wyższej) cenie można mieć Asusa Prime Z590-P, który jednak jest i tak słabiej wyposażony - nie ma na przykład sieciówki bezprzewodowej, a tu mamy WiFi 6.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post