Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.01.2022, 00:30   #9
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 27.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Zaczął bym od tego że jeśli coś takiego piszą to jest to określenie raczej dwóch stanów (bo na pewno nie pisze Ci że "Windows 7, 8, 8.1 ONLY") więc nie tragizuj
inna sprawa że jest to informacja że ta płyta główna została wydana w czasie w którym na topie jest system Windows 7, a nowością jest Win8. Oczywiście jeśli pójdą te systemy to i spokojnie Windows 10... zatem nie uwstecznisz się
Miałem nadzieję, że o to chodziło ludziom z Asusa ale wolałem się upewnić


Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
To co mi jeszcze przychodzi na myśl w kwestii pamięci RAM w GPU to musisz sobie porównać jakie są różnice pomiędzy szybkościami i poborem mocy tych pamięci.
Czyli porównać parametry? Nie znam się na tym zbyt dobrze, podałem linki do kart byście je porównali i coś doradzili.
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Oczywiście nie twierdzę by to wielkość Pamięci miała największe znaczenie, ale już szybkość szyny karty graficznej i jak to wszystko ze sobą współpracuje (co na tym dokładnie robisz) to już tak.
Podałem czym się zajmuję.
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Zwróć uwagę że nawet procesor procesorowi nie równy, czasami starsze CPU może być lepszy od nowego. Wszystko zależy od technologii które są w nim zawarte a z których będziesz korzystał. To że będziesz miał 8 rdzeni a oprogramowanie będzie potrafiło wykorzystać wyłącznie 4 to jednak nie jest efekt, który chcesz uzyskać.
Najpierw a nawet wcześniej sprawdź co sugeruje producent oprogramowania do edycji wideo (jako rekomendacja dla procesora) następnie szukaj takiego CPU, który dostarcza takie technologie. Na stronie https://ark.intel.com nie dość że znajdziesz raczej każdy procesor, to jeszcze masz wymienione wszystko co potrzeba...
Procesora nie zamierzam raczej zmieniać. Chyba, że bym musiał ze względu na efekt wąskiego gardła, ale kolega Jarson uważa, że tego nie odczuję w praktyce i że karta GT1030 jest wolniejsza od mojego procka (tak przynajmniej zrozumiałem). Natomiast co do oprogramowania, to będę raczej dobierał oprogramowanie do sprzętu a nie odwrotnie, to znacznie ekonomiczniejsze rozwiązanie. Teoretycznie do mojej płyty głównej mogę wsadzić procesor max i7 ale jak dobrze rozumiem są jeszcze ich generacje, które sprawiają że procek jest szybszy im późniejsza generacja. Mimo to nie wiem czy taka zmiana byłaby opłacalna (wsadzenie najszybszego i7)
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
co do ciszy i karty graficznej... tutaj bym sobie nie robił złudzeń, albo cisza albo wydajność. Jak chcesz cicho to montuj na laptopie, projekt przenoś do stacjonarki i na niej renderuj itd. Jeśli chcesz ciszę to ewentualnie pomyśl nad chłodzeniem wodnym, ale w żadnym wypadku nie pchaj się w coś co ma być aż nadto cicho. Pamiętaj, wysoka temperatura to Twój wróg. Jeśli grafika w stresie osiągnie wysoką temperaturę a nie będzie potrafiła, efektywnie jej oddać to pierwsze co się stanie, to obetnie częstotliwość procesora graficznego by nie dopuścić do przegrzania przez co spadnie Ci wydajność... o ile się w końcu nie spali.
Jasne. chciałem połączyć przyjemne z pożytecznym ale jak się nie da, to trudno, dlatego rozważam inne opcje (podałem linki)

Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Tak naprawdę kwestia wąskiego gardła jest umowna, bo w niektórych zastosowaniach mając RTX-a trzeciej generacji oraz kilkuletni procesor ze średniej półki możemy wykorzystać sto procent możliwości grafiki, a nie dojść do krańców możliwości CPU. Tak będzie na przykład przy kopaniu krypto. I odwrotnie - jest multum zastosowań, gdzie potrzeba tylko mocnego CPU, a grafika może być zintegrowana.

W zastosowaniach, o których piszesz, też jest spory rozstrzał potrzeb co do CPU i GPU. Natomiast mogę stanowczo powiedzieć, że do części z nich po prostu przydałaby się mocniejsza grafika. Nie umiem powiedzieć, czy lepiej wydać teraz nieco więcej, czy może poczekać licząc na spadek cen (wiele wskazuje, że mogą w tym roku nieco spaść, choć kto wie, czy inflacja nie zrównoważy tych spadków). Natomiast GT1030 to naprawdę dość podstawowa karta i nie można od niej wiele oczekiwać...
Przejdźmy może do konkretów
Pytałem czy mój procek jest szybszy od karty GT1030 a jeśli tak to jaką kartę proponujesz w cenie do max 800zł by mu dorównała. Mógłbyś odpowiedzieć?
Radeony widziałem w podobnej cenie i nieco szybsze od GT1030, oto przykład:
https://allegro.pl/oferta/biostar-ra...it-11679264786

Już mi tańszą wersję powyższego modelu sprzątnęli sprzed nosa parę godzin temu. Ważny jest producent karty przy wyborze czy tylko producent chipsetu?
Co myślisz o jej parametrach?
...

Ostatnio zmieniany przez dromader40 : 19.01.2022 o godz. 00:36
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post