Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.01.2022, 19:27   #13
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 28.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Rozwiązania pasywne zwykle mają za wysokie temperatury pracy i układy mogą znacznie szybciej się zużywać. Jeśli obudowa sama z siebie jest dobrze wentylowana - nie ma problemu, gorzej, jeśli przepływ powietrza jest słaby. Tylko przy zakupie tanich kart graficznych trzeba uważać, żeby jeśli już jest wentylator to koniecznie cichy - zdarzają się chłodzenia z wentylatorami o średnicy rzędu 80 mm - te są rzeczywiście nieznośne.

Jeśli chodzi o same bezpośrednie porównanie, to RX550 jest wydajniejszy od GT1030. Od większej ilości rdzeni CUDA wolałbym więcej pamięci, natomiast każde "więcej" w komputerach jest na plus
No dobrze a zatem jest wysoce prawdopodobne by ten RX550 był głośny?
Oto ta wersja z 640 Cuda(niestety wersja bez DisplayPort) Nie mam jednak TV z takim wejściem, więc obecnie mi takie wyjście w karcie nie potrzebne.
https://allegro.pl/oferta/karta-graf...r5-11571967980
Nieco ponad 800zł ale cóż.. Co do wentylatora to jest on mniejszy od innych wersji RX550. Tylko czy to mi zagwarantuje cichszą pracę? Liczy się chyba raczej to jakie jest tam łożysko. Jest nieco niższe taktowanie procesora 1071Mhz kontra 1100Mhz w modelach z 512 Cuda. Ma to jakieś większe znaczenie?
No i przede wszystkim czy ta karta jest zbliżona prędkością do mojego procka, bo o to mi od początku chodzi (by dobrać kartę do aktualnego konfigu). Chciałbym wykorzystywać maksymalnie procek jak i kartę w danym zadaniu.
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post