Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.01.2022, 10:20   #6243
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,856
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Czekamy na wrażenia z użytkowania. Tak na spokojnie, po jakimś czasie

Mnie to, póki co, nie przekonuje. Nie zgłębiałem jakoś specjalnie tematu, ale podstawowy problem to 'tankowanie'. Niby masz panele, niby można tankować z gniazdka 230V, ale standardowo zakładając czerpanie 3kW będziesz ładował dobę. W ten sposób dłużej będziesz ładował niż jeździł. Może dałoby radę zrobić wydajniejsze gniazdko, nie wiem jakie ograniczenie ma akcesoryjny kabel.
Z kolei z PV nie naładujesz w nocy, bo w dzień np. auto stoi w robocie albo gdzieś tam jeździsz. Magazynu energii pewnie nie masz, a tu akurat by się przydał. Dlatego pisałem o wiatraku, który u ciebie miałby większy sens. Nie wiem jak jest z ładowarkami w Irl, ale u nas jest tak mało że nawet nie wiem gdzie są. Gdyby były na parkingu w robocie to spoko, w końcu auto stoi tam 8h.
A chcąc jechać nad morze te kilkaset km wolałbym jednak wsiąść w pociąg, przy okazji nie przejmując się kagańcem promili
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post