Podgląd pojedynczego posta
Stary 20.02.2022, 00:43   #1038
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,273
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jak na razie tej zimy spaliłem jakieś 11 metrów sześciennych drewna, z czego od listopada (zbliżamy się do końca czterech najzimniejszych miesięcy w roku) - 8. Przy cenach, w jakich to drewno kupiłem dwa lata temu daje to kwotę niespełna 1100 zł, przy obecnych - 1600 zł. Mówimy o ogrzewaniu 150m2 powierzchni użytkowej i komforcie termicznym na poziomie nie schodzenia nigdy poniżej 18 stopni, a przez 80% czasu utrzymywaniu temperatury między 20,5 a 22 stopni, w dodatku w dość chłodnej części Polski. Komfort termiczny po ociepleniu domu zmienił się drastycznie, a spalanie spadło (to trzeba przeliczyć z uwzględnieniem temperatur, ale tak wstępnie podaję) o jakieś 35-40%.

W gazie nie ma niczego złego, szczególnie że nie ma szans przestawienia całego ciepłownictwa na biomasę - musielibyśmy mieć gęstość zaludnienia na poziomie Kanady. Natomiast w drogim gazie jest bardzo dużo złego, jeżeli chcemy zrobić z niego podstawowe źródło ciepła. Jeszcze rok temu sam zastanawiałem się, czy może jednak nie dać sobie spokoju i nie przejść na gaz - choć nawet wówczas z pewnością bez dopłat ale i bez pozbywania się kotła na drewno. Obecnie już mi to przeszło.
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post