Dyskusja: Edycja Audio
Podgląd pojedynczego posta
Stary 27.02.2022, 20:30   #3
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,455
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Cytat:
Napisany przez Alexiey Podgląd Wiadomości
To jak, da się cos z tym zrobić?
Potrzeba matką wynalazku, to znaczy że w tym przypadku, a przede wszystkim na tym forum raczej ciężko znaleźć zaawansowanego montażystę od wideo, który od razu odpowie na Twoje pytanie (raczej od święta coś dla siebie zrobią to i owo), zatem cierpliwości ...zresztą nikt tutaj nie siedzi 24/7

Osobiście uważam, że jest to "jakoś" wykonalne, ale czy będziesz z tego efektu zadowolony... to nie wiem.


Po pierwsze trzeba odseparować od wideo ścieżkę audio.
Następnie w darmowym programie AUDACITY przygotować przynajmniej 2 wersje, które finalnie złożysz w całość.
W pierwszej będziesz musiał odszumić tło i wyciszyć lektora, a w drugiej wyciszyć tło a odszumić lektora. Inaczej mówiąc lektor powinien być odseparowany oddzielnie i balansując głośnością dźwięku tła i lektorem po złożeniu uzyskasz oczekiwany efekt.
Ostatecznie pozostanie Ci muksowanie wideo z podkładem i gotowe.

Na ile da się to zrobić akceptowalnie to nie wiem, kiedyś coś tam minimalnie podobnego robiłem zgrywając jedno czy drugie wesele z VHS, ale ogólnikowo to nigdy ten efekt nie będzie zadowalający. Może za iksdziesiąt lat zrobi to za nas uczenie maszynowe, ale obecnie to jak kolorowanie czarno-białego obrazu.

Ostatnio zmieniany przez KaiQ : 27.02.2022 o godz. 20:38
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post