Podgląd pojedynczego posta
Stary 03.03.2022, 13:40   #3032
KaiQ
Guru
 
Avatar użytkownika KaiQ
 
Data rejestracji: 23.07.2018
Lokalizacja: Podkarpacie
Posty: 1,457
KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>KaiQ po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
10ta generacja mnie nie interesuje. Poniekąd nie chcę kupować rzeczy które będą mi generowały koszty w przyszłości teraz tworząc puste wąskie gardła. Jeżeli mam coś tak kupić to w pierwszej linii takiej zależności czyli jeśli chcę szybszy procesor, to wymieniam procesor, chcę szybszy RAM,... wymieniam RAM. GPU tak samo.
Kupno CPU 10Gen ogranicza na tej płycie dysk NVMe 4.0 (bo nie może go wykorzystać z tą wydajnością) to zresztą wiesz sam i było by to zależne w drugiej lini (chcę szybszy dysk muszę zmienić CPU).

Na i7 oraz i9 aktualnie nie patrzę z jakąś wielką namiętnością, i5 powinien być wystarczający.

a w odniesieniu do:
"zacznijmy od tego czego oczekujesz od platformy
odp. na swoim przykładzie oczekiwałem najwydajniejszego procesora ale z najmniejszym TDP. czyli wersja T."

to chyba nie do końca rozumiem kaganiec jaki stawia przed nami TDP, to znaczy biorąc o niższym TDP (a zarazem mniejszym zapotrzebowaniu na prąd) czy nie decydujemy się na procek, który przy większych obciążeniach notorycznie będzie obcinał na wydajności.
KaiQ jest offline   Odpowiedz cytując ten post