Podgląd pojedynczego posta
Stary 18.03.2022, 00:50   #4
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 27.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez SEBAW Podgląd Wiadomości
Mi to bardziej pasuje na jakieś przebicie, zwarcie, brak dobrego styku. Wyciągnij płytę główną z pozostałymi częściami i odpal kompa bez obudowy. Tylko podłącz wszystkie komponenty.
Był podobny temat gdzieś... i powodem była źle wpięta wtyczka do grafiki. Ona jest taka dzielona. Podobna jest do zasilania procesora.
Ja nie mam karty grafiki na PCI, korzystam ze zintegrowanej. Spróbuję takiego eksperymentu ale upewnię się, że dobrze rozumiem: wyjąć wszystko z obudowy ale kable USB obudowy mają być oczywiście podłączone?

Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
No taaak... był taki temat...
Aż takich cyrków to u mnie nie ma
Nie ma też wyładowań elektrostatycznych podczas podłączania kabla.
Staram się nigdy nie być naelektryzowany gdy to robię.

Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
... a na poważnie to wygląda tak (wnioskując z opisu) że może gdzieś coś wyzaginane wewnątrz portu USB na przednim panelu, lub gdzieś faktycznie dochodzi do zwarcia. Najpierw powinieneś sprawdzić czy usterka zniknie jeśli zmienisz wtyk na płycie głównej, jeśli jest inne gniazdo wolne. A idąc po kolei przeglądnij przewody czy nie są nadcięte i nie zwierają się (co raczej neguję), ale najbardziej przyglądnął bym się tym gniazdom czy coś nie było wciśnięte na siłe. Ilość dysków nie rzutuje, jeśli zasilacz jest odpowiedni to z wszystkim da radę.
Ja wziął bym to na reklamację, jeśli miał bym pewność że w innej obudowie to się nie dzieje, A to samo USB działa z wspomnianych pinów na MOBO
Wnętrza portów USB to obejrzałem na samym początku. Cóż mogło być nie tak w nowych nieużywanych portach USB, oczywiście wszystko ok. Tak samo kable dochodzące do tych portów są ok. bo są nowe a producent złośliwy nie jest by te kable ciąć żyletką. Pod samymi portami nie wiem jak wygląda sytuacja, bo tam nie ma dostępu. Podsumowując wizualnie wszystko gra. Sprawdzę jedynie jedną rzecz z tych propozycji, przełączę kabel USB 2.0 do innego gniazda na płycie. Gniazdo USB 3.0 jest natomiast jedno na płycie, więc jedynie mogę tam wyjąć i włożyć ponownie wtyczkę.
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post