Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.03.2022, 00:59   #8
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 27.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez SEBAW Podgląd Wiadomości
Z tą wtyczką, to jest przykład co było powodem restartu kompa. A podobna wtyczka występuje od zasilania CPU 4+4.
Spróbuj bez portów USB z obudowy, a potem z portami. A komp jest podpięty do gniazdka z uziemieniem?
Ale porty na płycie głównej czyli te z tyłu obudowy nigdy nie powodowały problemów. Nie testowałem ich z nową obudową, bo nie widziałem sensu. Nadal nie powinny powodować problemów ale mogę przetestować z obudową a potem ew. bez obudowy. Dobrze rozumiem: do prawidłowego działania portów USB obudowy jest konieczne uziemienie komputera?
Uziemienia z prawdziwego zdarzenia nie mam w domu w gniazdkach ale szwagier mi coś w jednym kontakcie zrobił by było "pseudo" uziemienie.
Prawdę mówiąc, to nie mam pod to gniazdko podłączonego kompa i nie miałem ale nie korzystałem w poprzedniej obudowie z portów obudowy.
Dobry dostęp był do portów z tyłu, więc z nich korzystałem. Teraz jest odwrotnie.

Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
przetestował bym działanie innej płyty w tej obudowie dodatkowo i jak @SEBAW wskazuje, z wtyczką od USB i bez.
Jeśli bym miał drugą płytę główną wraz z podzespołami, to bym tak zrobił.

Cytat:
Napisany przez SEBAW Podgląd Wiadomości
Warto jeszcze sprawdzić płytę główną od drugiej strony, ponieważ często zdarza się, że przy montażu zarysowuje się ścieżki przez śrubki dystansowe, które wkręca się w obudowę.

Zauważyłem, że płyta Asus Z97-P nie posiada zintegrowanej maskownicy portów, więc sprawdź, czy po montażu do obudowy "ząbki" nie podeszły pod jakiś port lub haczą się o samą płytę główną.
Chyba nieuważnie czytaliście mój pierwszy post. Nie ma problemu (tak sądzę) z portami z tyłu obudowy (porty USB płyty głównej). Korzystam teraz wyłącznie z nowych portów USB obudowy i tylko z nimi jest problem (2xUSB 2.0 i 2xUSB 3.0). Pisałem przecież o tym, że sprawdzałem okablowanie USB czy jest dobrze podłączone do płyty i nie uszkodzone.
Ale by się upewnić mogę oczywiście sprawdzić również stare porty USB z tyłu. To trochę potrwa, bo to się dzieje losowo, od czasu do czasu.
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post