Podgląd pojedynczego posta
Stary 19.03.2022, 17:16   #10
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 28.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Jak nie masz uziemienia w gniazdku, to podłącz budę np. do kaloryfera.

Spróbuj wymontować z obudowy ten przedni panel i obejrzyj tam dokładnie. Prawdopodobnie gdzieś tam będzie przebicie do obudowy., może i kabel przy samym panelu. Ten panel lubi się ruszać pod naciskiem i coś tam może się dziać. Oczywiście delikatnie, żebyś w razie czego nie stracił opcji reklamacji.
Chyba znalazłem przyczynę problemu. Ale od początku: Zauważyłem ostatnio, że głównie USB 3.0 powoduje reset. Raz miałem nawet dziwną sytuację, mianowicie nie było resetu ale ekran w ok. 95% był czarny a w 5% to był krótkie poziome, wąskie paski pikseli z szumem. Na samej górze było zagęszczenie tych pasków. Podobny efekt jest gdy pada karta grafiki. Ale po ręcznym resecie już tego nie było.
Coś mnie tknęło żeby wyłączyć z listwy zasilacz oczyszczacza powietrza.
Listwa ta jest podłączona do listwy w której jest wpięta wtyczka od kompa.
Sam oczyszczasz jest oczyszczaczem jonizacyjnym, działającym na zasadzie elektrostatyki. Po wyjęciu wtyczki oczyszczacza parę razy już testowałem wpinanie kabla USB i nie było resetu. Podpiąłem oczyszczacz pod inne gniazdko w pokoju, uruchomiłem i też nie było resetu. Natomiast
miałem raz reset mimo iż oczyszczacz jest pod innym gniazdkiem ale kabel stykał się (krzyżował) z kablem od klawiatury. Teraz jest oddalony i będę obserwował/testował dalej.
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post