Podgląd pojedynczego posta
Stary 24.03.2022, 01:33   #27
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 27.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Mnie to coraz bardziej wygląda na zwarcie między liniami. Przy takim wykonaniu trudno mówić o jakiejś separacji między liniami, a tu jeszcze dochodzą naciski przy podłączaniu urządzeń gdzie to się rusza i wygina. Te dwa odizolowane skręcone przewody to pewnie ekrany. Coś gdzieś potrafi się stykać ze sobą, a na tym zdjęciu trudno ocenić gdzie i co.
Jeśli to zwarcie kabli jest tak ukryte, że nie sposób zobaczyć, to serwis jedynie zostaje. Oni wymienią panel USB wraz z kablami i tyle. Ciekawe czy będą sprawdzać, testować by się przekonać czy to wina tych połączeń czy może coś u mnie a panel jest ok.
Mam nadzieję, że nie będą się bawić i wymienią po prostu.

Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Co do tego kaloryfera, to instalacja PE nie przeszkadza, byle kabelek miał dobry kontakt z metalem grzejnika (najlepiej na mosiężnym przyłączu). Dalej prądek już sobie znajdzie drogę wodą.
U mnie właśnie jest instalacja PE (tworzywo). Ale przy grzejniku u dołu mam przyłącza z jakiegoś metalu. Są dwie nakrętki, na zewnątrz srebrne. Po odkręceniu środek w kolorze złotym.
Nie wiem tylko czy to ma sens, bo jak pisał Jarson i inni testy mogą doprowadzić do usterki kompa a tego wolę uniknąć. Jeśli po serwisie nadal będzie problem, to mogę zaryzykować kolejny test już z uziemieniem do grzejnika. Choć mam nadzieję, że to jednak nie to, tylko zwarcie między liniami. Gdyby winą było brak poprawnego uziemienia, to jedyna opcja, to uziemienie w postaci kabla przymocowanego do grzejnika na stałe.
Nadmienię, że panel USB nie styka się z metalem obudowy, bo obudowa jest w tym miejscu plastikowa (cała przednia ścianka) więc to raczej zwarcie między liniami następuje.

Ostatnio zmieniany przez dromader40 : 24.03.2022 o godz. 02:04
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post