Podgląd pojedynczego posta
Stary 30.03.2022, 13:12   #1
Jarson
Pa rampamer
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jarson
 
Data rejestracji: 24.10.2006
Lokalizacja: Zachlajki
Posty: 9,301
Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Jarson ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
QNAP - zmiana bramy domyślnej

Trafiłem ostatnio na problem, który nie daje mi spokoju.

Po zakupie nowego routera przełączyłem do niego wszystkie urządzenia sieciowe, w tym NAS QNAP. Poprzedni router miał domyślny adres 192.168.1.1, a QNAP jak to QNAP domyślnie meldował się pod adresem 192.168.1.32. Problem polega na tym, że adres domyślny nowego routera to 192.168.0.1, a zatem pula adresów DHCP obejmuje adresy 192.168.0.xxx.

Zrestartowałem dysk sieciowy licząc, że automatycznie zaktualizuje sobie adres... a gdzie tam. No to podłączyłem na chwilę stary router, zalogowałem na dysk i w Panelu sterowania -> Sieci zobaczyłem, że opcja domyślna brama... po prostu jest, mogę sobie kliknąć "Edytuj", ale w ten sposób zmienić wartości 192.168.1.1 na (...)0.1 nie mogę.

Nie chciało mi się za dużo bawić i zmieniłem to co mi było zmienić łatwiej - IP Adress w routerze na 1.1. Wszystko rzecz jasna działa. Tylko to oczywiście nie jest rozwiązanie którego szukałem - bo na przykład gdybym teraz kupił od kogoś używany NAS od QNAP, który z kolei był skonfigurowany na routerze z pulą adresów DHCP z końcówką 0.xxx, to i tak nie umiałbym go dołączyć do mojej domowej sieci.

Jak mogę zmienić to co chcę, czyli bramę domyślną w NAS a nie adres routera?
__________________

Jarson jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online