Podgląd pojedynczego posta
Stary 02.04.2022, 16:01   #4
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 27.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
Generalnie ponieważ taki kontroler jest zasilany zewnętrznie, to nawet jeśli jest niskiej jakości nie powinien być w stanie zniszczyć podłączonych nośników - czyli ryzykujesz co najwyżej, że po jakimś czasie on sam ulegnie uszkodzeniu i będzie się nadawał do wyrzucenia, a raczej nie utratę danych.
Zewnętrznie zasilany? Zasila go płyta główna, czyli zasilacz komputera. Zasilanie zewnętrzne kojarzy mi się z osobnym, zewnętrznym zasilaczem. Np. są dyski zewnętrzne pod USB z własnym zasilaniem.
A co do kwestii chińskie czy nie, to z tego co wiem, to wszystko jest składane w chinach a różnica jest tylko w zleceniodawcy. Ten zleceniodawca potem podaje swoją markę jako producent ale podaje też info "made in china". Natomiast jakość samych części/podzespołów może być wyższa, niż w sprzęcie zrobionym od zera w Chinach. Tylko pytanie czy marnie zlutowane dobrej jakości podzespoły = dużo lepszy sprzęt niż marnie zlutowane gorsze podzespoły?
Na pewno lepszy ten pierwszy ale czy aż 3x lepszy?
Pytanie trudne, zdaję sobie z tego sprawę. Pozostaje mi chyba kupić ten tańszy i trzymać tam mniej istotne dane.
Aha, pisząc chińczyk miałem na myśli sprzedawcę allegro sprowadzającego towar z Chin. Natomiast ten kontroler marki Kompol jest dostępny w Polsce i w tej samej cenie z gwarancją 12 mieś.
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post