Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.04.2022, 08:12   #11
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez dromader40 Podgląd Wiadomości
Więc o te optymalne działanie spytałem na samym początku
ale kolega wyżej napisał, że nie wszystkie płyty główne współpracują z 4 bankami pamięci a nie że nie wszystkie dobrze współpracują z mieszanymi.Zresztą mniejsza o szczegóły. Podałem model płyty głównej. Coś to zmieniło w kwestii doboru kolejnych pamięci?
Są dostępne pamięci o identycznych parametrach innych firm, za wyjątkiem opóźnienia, które wynosi 10 a nie 9. Czytałem gdzieś, że pamięć się przetaktuje na CL9 i powinno działać. Na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę przy doborze?
Bo tak jest.

A tak trudno wejść na stronę producenta swoje płyty głównej i wyszukać ją? Potem wybrać wsparcie i obsługiwane pamięci. Mi to zajęło kilka minut i już wiesz, czy Twoje pamięci są obsługiwane dla 4 gniazd. Tam również przekonasz się, że niektóre pamięci chodzą tylko na 2'ch gniazdach.
Czasami zbyt długi okres między datą produkcji pamięci może powodować problemy (inna partia). Musi być najnowszy bios płyty głównej.

Możesz zakupić inne pamięci, innego producenta, z innymi parametrami i powinny działać, ale to loteria. Płyta główna powinna zejść z parametrami. Brak pewności ze stabilnością.

Ostatnio zmieniany przez SEBAW : 23.04.2022 o godz. 08:30
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post