Podgląd pojedynczego posta
Stary 23.04.2022, 21:58   #13
dromader40
Banned
 
Data rejestracji: 27.10.2011
Posty: 102
dromader40 ma jeszcze możliwość poprawy <-1 - -10 pkt>
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Tak, podałeś model płyty głównej a ja między innymi wskazałem co najmniej 2 razy że ważny jest procesor... i dalej nie wiem jaki to model.
Owszem jest ważny ale to inny temat. Ja nie pytałem ile mogę dołożyć pamięci, bo wiem ile jej mogę dołożyć. Pamiętam o tym, że ważny jest procesor i mój procesor obsługuje max 32GB pamięci. Problem jest tylko w doborze pamięci innej firmy, bo jak pisałem takich samych pamięci (nowych) nie ma obecnie w sprzedaży.
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Po MOBO już wiem że należy do 4GEN.
Zgadza się, mój procek, to Intel core i5 4460
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Wystarczyło zerknąć na stronę producenta i masz>>tutaj<< zestawienie, jakie kości pamięci RAM będą wspierane, więc najlepiej jeśli tym się będziesz posługiwał.
Ale co to znaczy, że "będą wspierane"?
Chodzi tu o dobranie nowych pamięci do tych co mam. Kupując te co mam nie przeglądałem takich tabel by dobierać pamięć do płyty głównej.Kupiłem o w miarę dobrych parametrach/odpowiednio dużej pojemności i tyle.
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Co do kwestii.., " że nie wszystkie płyty główne współpracują z 4 bankami pamięci " to mamy też płyty, które mają tylko 2 sloty. (jeszcze się nie spotkałem z przypadkiem by była to nieparzysta ilość.
W pierwszym poście podałem ile mam portów na płycie (dwa zajęte i dwa wolne) stąd moje zaskoczenie takim zdaniem i takim pytaniem.
Cytat:
Napisany przez KaiQ Podgląd Wiadomości
Mieszane nie będą się gryźć (mowa o producencie) jeśli ich parametry będą takie same i do tego zachęcam bo nie zawsze może się udać znaleźć to samo.
Ok. a ja spytałem czy różnica w opóźnieniu ma znaczenie, bo z CL9 nie znajduję pamięci a z co najmniej CL10, reszta parametrów taka sama.
Cytat:
Napisany przez SEBAW Podgląd Wiadomości
Bo tak jest.
A tak trudno wejść na stronę producenta swoje płyty głównej i wyszukać ją? Potem wybrać wsparcie i obsługiwane pamięci. Mi to zajęło kilka minut i już wiesz, czy Twoje pamięci są obsługiwane dla 4 gniazd. Tam również przekonasz się, że niektóre pamięci chodzą tylko na 2'ch gniazdach.
Prawdę mówiąc, to nie sądziłem, że istnieją w ogóle pamięci z ograniczeniem ich multiplikowania. Sądziłem, że jedynymi ograniczeniami są: liczba slotów na płycie głównej, ile GB RAM obsługuje płyta i ile GB RAM obsługuje procek.
No dobrze ale jak się ma do tego dual chanel? U mnie płyta główna pracuje w tym trybie, więc czy kości pamięci w takim wypadku muszą pracować jako 4szt czy wystarczy jako 2szt + 2szt.?
Cytat:
Napisany przez SEBAW Podgląd Wiadomości
Czasami zbyt długi okres między datą produkcji pamięci może powodować problemy (inna partia). Musi być najnowszy bios płyty głównej.
Czyli co, chodzi Ci o to, że nawet gdybym kupił pamięci tej samej marki i o tych samych parametrach działające 4 na raz może być problem, bo inna partia? W takim razie dokupowanie jakichkolwiek pamięci to ryzyko.
Cytat:
Napisany przez SEBAW Podgląd Wiadomości
Możesz zakupić inne pamięci, innego producenta, z innymi parametrami i powinny działać, ale to loteria. Płyta główna powinna zejść z parametrami. Brak pewności ze stabilnością.
Aż tak hardkorowo to bym nie zrobił, bez przesady.
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
@1: nie ma najmniejszego znaczenia, jaka to będzie marka. Rzadko bo rzadko, ale zdarza się, że po dołożeniu kolejnych pamięci całość nie będzie ze sobą współpracować. Dlatego najbezpieczniej jest szukać takich samych kości (co nie jest bardzo łatwe, bo nawet w tych samych modelach a w różnych rewizjach potrafią być wykorzystywane inne moduły). Ale na to reguły nie ma, najbezpieczniej jest po prostu kupić kości nowe i w razie czego odesłać.
Pytanie tylko czy w krótkim czasie można dostrzec ew. problemy?
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
@2: najlepiej zgrać zarówno taktowanie jak i timingi, przy czym taktowanie jest bardziej istotne.
Właśnie o to pytałem by się upewnić, bo czytałem, że opóźnienie nie jest istotne gdyż się samo przetaktuje do CL9 (z CL10). Niestety nie ma pasujących parametrami pamięci z CL9.
Cytat:
Napisany przez Jarson Podgląd Wiadomości
I tu trzeba zdecydować, czego się oczekuje. Podwojenie ilości pamięci z 16 na 32 GB przy dodaniu podobnych układów 1866 MHz pomoże w przypadku pamięciochłonnych zastosowań. Natomiast sprzedaż obecnych modułów i kupno nowych, ale 2400 MHz, da poza pojemnością znaczne przyspieszenie pracy pamięci - a to będzie odczuwalne nawet przy otworzeniu przeglądarki internetowej, gdzie system będzie wykorzystywał ułamek dostępnej pojemności. W tym wypadku upgrade z 1866 na 2400 MHz to 28-procentowy wzrost przepustowości - moim zdaniem już warty rozważenia.
Opcja kusząca z tym zakupem 4 nowych sztuk z taktowaniem 2400MHz jeśli to faktycznie by tak odczuwalnie przyśpieszyło pracę. Na pewno jeśli bym już miał wymieniać a nie dokupywać, to nowe pamięci musiałyby być szybsze. Nie myślałem o tym, bo trochę się kiedyś naczytałem, że naocznie tego nie się zauważy czy to jest 1866MHz czy 2400MHz, więc zakupiłem 1866MHz.
dromader40 jest offline   Odpowiedz cytując ten post